Demonstrace se přelijí i do Brna, varují studenti Dobeše

22.01.2012 6:53

Zástupci studentů Masarykovy univerzity vyjádřili ve své tiskové zprávě ostrý nesouhlas s plánovanou reformou vysokého školství. Domnívají se, že za současné situace padla veškerá naděje, že by ministerstvo školství studentům ustoupilo a vytvořilo kvalitní reformu. Postup ministerstva tak nyní může vyústit v jediné - po Praze zaplaví demonstranti i ulice v Brně.

Demonstrace se přelijí i do Brna, varují studenti Dobeše
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ex-ministr školství Josef Dobeš
reklama

Současnou podobu reformních zákonů Studentská komora Akademického senátu MU (SKAS MU) opakovaně odmítla, neboť se domnívá, že vede k úpadku kvality vysokoškolského vzdělání. Studentům se nelíbí ani to, že ministerstvo nevzalo v úvahu četné výtky z řad akademiků.

Dobeš si za návrhem slepě stojí, stěžují si autoři textu

Zástupci studentů MU zdůraznili, že neodmítají změny ve vysokém školství jako takové, nelíbí se jim pouze podoba současné reformy. Studenti zároveň vyjádřili své zklamání z toho, že ministerstvo odmítlo veškeré návrhy na úpravu zákonů, které mu akademická obec v prosinci minulého roku poslala.

“Ministr Dobeš za svým špatným a pro vysoké školství škodlivým návrhem nadále slepě stojí a předkládá jej vládě. A to bez ohledu jak na kritiku reprezentací vysokých škol, tak sílící celospolečenský nesouhlas s těmito návrhy. Proto už nemůžeme nadále mlčet,“ píší studenti.

Studentské komoře se nelíbí především to, že ministerstvo odmítlo konsenzus i v případě těch pasáží reformy, ke kterým Rada vysokých škol, Česká konference rektorů a akademické senáty jednotlivých vysokých škol vyjádřily jednoznačný odpor.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: qot
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Masarykova univerzita nesouhlasí se zdaněním odměn studentů, kteří pomáhají s covidem

12:36 Masarykova univerzita nesouhlasí se zdaněním odměn studentů, kteří pomáhají s covidem

Vedení brněnské univerzity nesouhlasí se změnou výkladu předpisů, kvůli níž musejí studenti povolaní…