Páni ministři, pošlete děti na školu v přírodě, žádá Trikolóra

30.03.2021 10:50

„Nejlepší pro naše děti by bylo, kdyby je vláda poslala na školu v přírodě!“ navrhla předsedkyně Trikolóry Zuzana Majerová Zahradníková. „Je to způsob, jak pomoci nejen dětem, ale i rodičům, učitelům, provozovatelům ubytovacích zařízení, dopravcům a vlastně celé ekonomice jedním rychlým opatřením,“ dodává.

Páni ministři, pošlete děti na školu v přírodě, žádá Trikolóra
Foto: Archiv Zuzana Majerová Zahradníková
Popisek: Předsedkyně hnutí Trikolóra Zuzana Majerová Zahradníková

Většina základních škol má či měla ve svém původním plánu školního roku naplánovanou školu v přírodě na duben, květen či první půlka června. „Proč je tam tedy teď neposlat! Ať jedou ideálně na 14 dní, týden nebo alespoň na delší výlet. S antigenním testováním před i po pro všechny účastníky. Nutnou, ale splnitelnou podmínkou bude, že školní skupina musí být jediná v ubytovacím zařízení. A také personál musí být předem otestovaný,“ zní z návrhu Trikolóry. 
 
 
Podle té jsou epidemická rizika jsou malá až zanedbatelná a rozhodně menší, než kdyby děti týden chodily do škol. „Přínos pro psychické i fyzické zdraví dětí i učitelů bude obrovský, řádově vyšší, než kdyby chodily do školy. Přínos pro rodiče také velký, kromě odpočinku od distanční výuky se mohou třeba na 14 dní vrátit do práce, což je zároveň vzpruha pro ekonomiku. Je to i podpora ubytovacích zařízení a dopravců, protože budou mít na několik týdnů obsazeno a garantovány tržby,“ myslí si Trikolóra. 
 

Anketa

Viníte Babišovu vládu za počty českých mrtvých na covid-19?

22%
78%
hlasovalo: 14458 lidí
Na to je prý nejlepší čas právě nyní, ještě před otevřením škol a ekonomiky. Naprostým ideálem by pak prý bylo, kdyby se tento program podařilo načasovat tak, aby se po něm děti hned vrátily zpět do škol a ubytovací zařízení už zůstala otevřená.
 
„Pokud to stát podpoří i finančně, buď plně nebo alespoň potřebným, bude to ještě lepší. Je to investice, která se vrátí.“
 
Trikolóra proto vyzývá ministra školství Plagu a ministra zdravotnictví Blatného: „Páni ministři, pošlete děti na školu v přírodě!“    
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Barbora Richterová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šéf Scio hrozil v ČT: Deset procent škol ani nezahájilo distanční výuku. Katastrofa

22:25 Šéf Scio hrozil v ČT: Deset procent škol ani nezahájilo distanční výuku. Katastrofa

Žáci a studenti slaví konec školního roku, z něhož velkou část strávili v podstatě doma na distanční…