Na půdě ministerstva průmyslu a obchodu se uskutečnila konference Televizní digitalizace 2.0

14.04.2016 19:59 | Zprávy

Přechod ze současného šíření pozemního televizního signálu ze standardu DVB-T na DVB-T2 byl hlavním tématem konference Televizní digitalizace 2.0, která se konala na Ministerstvu průmyslu a obchodu. Konferenci zahájil ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

 Na půdě ministerstva průmyslu a obchodu se uskutečnila konference Televizní digitalizace 2.0
Foto: mpo.cz
Popisek: Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR - logo

Výchozím dokumentem k přípravě přechodu z pozemního digitálního televizního vysílání ve standardu DVB-T na DVB-T2 je Strategie rozvoje terestrické televizní platformy v České republice.

"Ministerstvo průmyslu a obchodu finalizuje dokument Strategie rozvoje zemského digitálního televizního vysílání, který do konce června předložíme vládě," řekl na úvod ministr Jan Mládek.

Ministr Jan Mládek si je vědom toho, že jde o složitý a citlivý proces, který se dotkne většiny českých domácností, a proto by uvítal, aby k přechodu na nový standard došlo v České republice v pozdějším termínu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

VZP: Jednodušší cesta na mamografický screening

22:33 VZP: Jednodušší cesta na mamografický screening

Ženy od 45 let mají nárok na screeningové mamografické vyšetření jednou za dva roky.