Valachová navrhuje snížení příplatků pro učitele. Pedagogická komora se od novely distancuje

11.06.2018 13:17 | Zprávy

Pedagogická komora se distancuje od návrhu novely zákona o pedagogických pracovnících, který zpracovala Kateřina Valachová a který 29. května předložila skupina poslanců ČSSD. Exministryně školství sdělila, že změny konzultovala s učiteli a řediteli škol. V důvodové zprávě se přímo uvádí, že byly „vydiskutovány a podpořeny většinou odborných asociací ředitelů škol, zástupců odborů i sociálních partnerů“.

 Valachová navrhuje snížení příplatků pro učitele. Pedagogická komora se od novely distancuje
Foto: Eugen Kukla
Popisek: Předseda spolku Pedagogická komora Radek Sarkozi

„Novela nebyla konzultována s nikým z Pedagogické komory, která je se skoro dvěma tisícovkami členů největším školským spolkem v České republice,“ informuje její prezident Radek Sárközi, „návrh poslankyně Valachové považuji za totální paskvil.“

Poslanci ČSSD navrhují, aby se od 1. ledna 2019 snížil na polovinu specializační příplatek pro pedagogy, kteří se kromě výuky věnují například práci metodika prevence nebo koordinaci ICT. Jeho současná výše činí 1 000 až 2 000 Kč měsíčně a nezměnila se od roku 2004, kdy byl zaveden. Kateřina Valachová naopak požaduje jeho snížení na 500 až 1 000 Kč měsíčně.

Novela zavádí nový příplatek za třídnictví ve výši 1 000 až 1 500 Kč měsíčně. V současnosti činí rozpětí tzv. zvláštního příplatku, který pobírají nejen třídní učitelé, 400 až 2 500 Kč měsíčně. Některým třídním učitelům tudíž hrozí jeho snížení, pokud by byl návrh ČSSD schválen.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Foltýn

Dobrý den, moc to nechápu, to že Foltýna platila armáda vám sdělil Fiala? Proč by to dělala? A i kdyby to dělala nebylo by to vlastně prašť jako uhoď, protože armádu platí vláda potažmo vlastně my? A budete se dál pídit po tom, kdo byl vlastně jeho nadřízený? Docela dost by mě to zajímalo.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Den otevřených dveří v Poslanecké sněmovně

7:23 Den otevřených dveří v Poslanecké sněmovně

U příležitosti státního svátku se návštěvníci mohou v úterý 28. října podívat do prostor sídla Sněmo…