AČCKA: Během ledna lze čerpat největší slevy na letní zájezdy

06.01.2023 17:56 | Tisková zpráva

Průměrná cena prodaného zájezdu se zvýšila o pět až sedm procent kvůli vyššímu zájmu o kvalitnější služby.

AČCKA: Během ledna lze čerpat největší slevy na letní zájezdy
Foto: AČCKA
Popisek: AČCKA

V současné době, během ledna, vrcholí největší vlna slev a bonusů v rámci prodejů letních pobytů. Nejvyšší slevy - přes 20 % - byly v minulosti poskytovány při nákupu zájezdu do konce prosince. Některé cestovní kanceláře letos svou First minute nabídku slev okolo 15 % ze standardních cen zájezdů prodloužily do ledna. Vedle finanční slevy poskytují cestovní kanceláře a agentury další bonusy, jako nízká záloha (1-2 tis. Kč /os.), dítě zdarma, parkování na letišti zdarma, možnost změny destinace či posunutí termínu pobytu bezplatně apod.

Anketa

Kdo by hájil ČR před Bruselem lépe?

hlasovalo: 27197 lidí

Zájem ze strany českých turistů o letošní letní dovolenou je dle očekávání střídmý, avšak při meziročním srovnání nadále evidujeme rostoucí trend prodejů. V českých CK/CA nakupují zákazníci letecké zájezdy nejvíce do Řecka, Egypta, Španělska, Turecka, Tuniska a Bulharska. Autobusové zájezdy a pobyty na vlastní dopravu jsou prodávány nejčastěji do destinací Itálie, Rakousko, Chorvatsko a Maďarsko. V nabídce cestovních kanceláří lze opět nalézt „staronové“ destinace jako Albánie, Maroko či egyptská Taba.

Cestovní kanceláře a agentury evidují také návrat zájmu o poznávací zájezdy do exotiky, který je již ve srovnatelné výši jako před pandemií.

Zvyšování cen probíhalo již v loňské sezóně. Pro letošní sezónu 2023 se průměrná prodejní cena zájezdu zvýšila přibližně o 5-7 %, a to především z důvodu vyššího zájmu českých zákazníků o kvalitnější a tím dražší služby. Průměrná cena prodaného pobytového zájezdu v českých cestovních kancelářích a agenturách činila v r. 2022 okolo 19.000 Kč/os. s leteckou dopravou a 10.000 Kč/os. s autobusovou dopravou.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zprávaTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

České dráhy: V neděli začíná letní čas, změna ovlivní desítku nočních vlaků

7:34 České dráhy: V neděli začíná letní čas, změna ovlivní desítku nočních vlaků

V noci ze soboty 25. na neděli 26. března začne platit letní čas a hodinové ručičky se posunou o hod…