ACK ČR: Spolehlivý český národní dopravce je zárukou kvality služeb

23.04.2020 10:58

Veřejné prohlášení Asociace cestovních kanceláří České republiky k situaci v letecké dopravě

ACK ČR: Spolehlivý český národní dopravce je zárukou kvality služeb
Foto: ackcr.cz
Popisek: Asociace cestovních kanceláří ČR - logo

Asociace cestovních kanceláří ČR (ACK ČR) pozorně sleduje současné dění kolem skupiny Smartwings Group, která se, stejně jako mnohé další letecké společnosti ve světě, dostala bez vlastní viny do finančních potíží.

Je známou skutečností, že společnost Smartwings posledních více než 20 let zajišťuje téměř výlučně leteckou přepravu pro většinu zákazníků cestovních kanceláří v České republice. Bez její spolupráce by české cestovní kanceláře v loňském roce z důvodu globálního uzemnění letadel typu Boeing 737 MAX nemohly přepravit do zahraničí až 30 % svých českých klientů. Ve snaze vyhovět jejich požadavkům si skupina Smartwings za cenu nemalých vícenákladů pronajala další letadla. Pokud by se tak nestalo, hrozil by již v roce 2019 kolaps cestovního ruchu v ČR . Nakonec díky tomuto postoji mohli všichni zákazníci českých cestovních kanceláří strávit svou dovolenou podle svých představ.

Smartwings se dále podstatnou měrou podílí i na dopravě zahraničních návštěvníků do České republiky. Spolehlivý český národní dopravce je pro české cestovní kanceláře, hotely, penziony, dopravní společnosti a další obory, úzce navázané na český cestovní ruch, zárukou spolehlivosti, kvality služeb a úspěšného budoucího rozvoje. To potvrzuje i současná situace v ostatních státech EU, které v současné krizové situaci COVID-19 různými formami podporují pozici svých národních leteckých dopravců.

Smartwings poskytují kvalitní služby v letecké dopravě a bezpečnost jejich letadel a služeb potvrzuje prestižní osvědčení IOSA (IATA Operational Safety Audit), který je v obchodní letecké dopravě považovaný za důkaz spolehlivosti a vysoké úrovně bezpečnosti.

Asociace cestovních kanceláří České republiky a celý obor českého cestovního ruchu, zaměstnávající bezmála 250.000 osob, proto podporuje českého leteckého dopravce a pevně věří, že se podaří jeho situaci vyřešit.

Představenstvo ACK ČR
Asociace cestovních kanceláří České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hrad: Termín voleb zvláštním způsobem hlasování

16:09 Hrad: Termín voleb zvláštním způsobem hlasování

Prezident republiky vyhlásil termín voleb zvláštním způsobem hlasování do Poslanecké sněmovny Parlam…