ASEKOL: Sentiment nebo jen lenost? České domácnosti pod záplavou starých spotřebičů

03.01.2014 20:50 | Zprávy

Objem elektroodpadu o Vánocích vzrostl až o 2 000 tun

ASEKOL: Sentiment nebo jen lenost? České domácnosti pod záplavou starých spotřebičů
Foto: asekol.cz
Popisek: ASEKOL - logo

Průzkum provedený neziskovou organizací ASEKOL ukázal, že převážná většina Čechů stále odkládá recyklaci již nepoužívaných spotřebičů. Jde o desítky milionů přístrojů, které zůstávají v domácnostech. Každoročně lidé přitom nakoupí desítky tisíc tun nových elektrospotřebičů a až 18 000 těch starých odevzdají k recyklaci společnosti ASEKOL. V období vánočních svátků se tradičně nejvíce zvyšuje objem vysloužilých spotřebičů, které by v následujícím roce měly  lidé vytřídit.

O Vánocích jsou staré přístroje nahrazovány novými, které lidé našli pod stromečkem. Vánoční svátky tak s sebou nesou zvýšenou produkci elektroodpadu, který bohužel končí často na půdách či ve sklepích. „Množství nepoužívaných elektrospotřebičů v domácnostech každoročně vzrůstá, přičemž největší nárůst očekáváme zpravidla od prosince do února, k recyklaci se část z nich dostává s vlnou domácích jarních úklidů. Množství elektroodpadu, jež po Vánocích vybere, představuje až 11 % ročního sběru našeho kolektivního systému,“ uvádí Hana Ansorgová, manažerka komunikace neziskové organizace ASEKOL, jež se zpětným odběrem zabývá.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Jablonec zahřívá teplo již ze šesté kogenerační jednotky

19:34 ČEZ: Jablonec zahřívá teplo již ze šesté kogenerační jednotky

Teplo z nové kogenerační jednotky v Mechové ulici, která zároveň dodává do sítě elektřinu, už proudí…