Agentura CzechTourism podpoří výstavu Křehká krása 2015

11.07.2015 10:40

Křehká krása ozdobí ve dnech 6. až 9. srpna výstavní areál Eurocentra v Jablonci nad Nisou. Hlavním partnerem čtvrtého ročníku reprezentativní výstavy skla a bižuterie s názvem Křehká krása 2015 je agentura CzechTourism.

Agentura CzechTourism podpoří výstavu Křehká krása 2015
Foto: CzechTourism
Popisek: Logo Czech Tourism

Křehká krása 2015 opět představí nejkrásnější české výrobky ze skla a bižuterie. Návštěvníkům se představí 45 výrobců, kteří se na prodejních stáncích pochlubí nejnovější kolekcí. Svaz výrobců skla a bižuterie, který je organizátorem akce, připravil také rozsáhlý doprovodný program s ukázkami výroby bižuterie, možností vyzkoušet si svou šikovnost v dílnách i aktivitami pro děti.

„České sklo a bižuterie jsou ekvivalentem vysoké kvality řemeslné práce a v zahraničí plní roli vyslance dobrého jména České republiky. Jsou též součástí tradic, které jsou neodmyslitelně spjaty s Českou republikou a regionem Českolipska a Jizerských hor,“ vysvětlila důvody podpory generální ředitelka agentury CzechTourism Monika Palatková.

Právě v sídle agentury můžete již nyní zhlédnout malou ochutnávku toho, co vás česká v Jablonci nad Nisou. Mediální centrum Orbis hostí výstavu, která představuje nejen Křehkou krásu 2015, ale také módní přehlídku Made in Jablonec či produkt „Do Jablonce za sklem a bižuterií“. Výstava potrvá až do 28. července, kdy ji zakončí na stejném místě oficiální tisková konference.

Samotná Křehká krása 2015 odstartuje 6. srpna a nabídne hned několik magnetů:

Skleněné šaty světoznámé designérky Blanky Matragi s názvem „Orchidej“, které budou vystaveny v přilehlém Muzeu skla a bižuterie. Tento unikátní exponát je výsledkem účasti designérky na XI. Mezinárodním sklářském sympoziu v Novém Boru a bude zapůjčen ze Sklářského muzea v Novém Boru.

Výstavu „Mistr křišťálu – mladý design“, kterou představí Preciosa Group v areálu výstaviště.

Prostorovou plastiku světoznámého výtvarníka Reného Roubíčka EXPO2, kterou má ve svých sbírkách Muzeum skla a bižuterie.

Na letní scéně je připraven bohatý kulturní program a módní přehlídka Made in Jablonec 2015. Postaráno bude i o občerstvení v areálu výstaviště.

„Budujeme novou tradici velkých jabloneckých výstav a návštěvníkům Jablonce nad Nisou nabízíme po čtyři dny hodně zážitků v krásném výstavním areálu Eurocentra. Přejeme si, aby návštěvníci strávili příjemný den a poznali tradiční bižuterní a sklářský průmysl. Jsme potěšeni zájmem vystavovatelů a partnerů letošního ročníku výstavy – areál je zcela zaplněn,“ řekl předseda představenstva pořádajícího svazu Pavel Kopáček.

Dalším partnery jsou Ministerstvo kultury České republiky, Liberecký kraj, Statutární město Jablonec nad Nisou, Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou, Preciosa a.s., Jablonecké kulturní a informační centrum o.p.s., Eurocentrum s.r.o, Powiat Jelenogorski a Texo Plus s.r.o.

Kompletní program výstavy najdete na www.svsb.cz

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tchaj-wan

Proč právě Tchaj-wan jako první? Proč jste neobvolal dřív třeba naše sousedy? Chápu, že nevoláte Zemanovi, ale proč nezačít v Evropě? A máte nějaké spojení na amerického prezidenta? Chtěl byste se s ním jako prezident sejít? Zeman chtěl a nepovedlo se mu to. Ale to bylo ještě za Trumpa.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Národní památkový ústav: Nejúspěšnějším historickým městem Plzeňského kraje se za rok 2022 staly Horažďovice

16:14 Národní památkový ústav: Nejúspěšnějším historickým městem Plzeňského kraje se za rok 2022 staly Horažďovice

Od roku 1995 je v tradiční celostátní soutěži za nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace m…