Aleš Valenta šokuje, znovu se pouští do boje o zlato

17.02.2014 8:20

Olympijské medaili obětoval mnohé, hazardoval dokonce s vlastním životem. Tehdy se mu jeho risk vyplatil a za trojité salto s pěti vruty získal v Salt Lake City nejen kov nejcennější, svým skokem se navždy zapsal do dějin akrobatického lyžování. Nyní chce Aleš Valenta do boje o zlato zasáhnout znovu. A manželka Elen ho v tom ještě podporuje.

Aleš Valenta šokuje, znovu se pouští do boje o zlato
Foto: Fanouškiáda
Popisek: Aleš Valenta
reklama

Přestože Aleš Valenta oslavil před pár dny jednačtyřicáté narozeniny, myšlenky na další zlatou medaili se nevzdává. „Jsem soutěživý a mám rád výzvy,“ přiznává olympijský vítěz z roku 2002, který s profesionálním závoděním skončil ze zdravotních důvodů už před sedmi lety. Sportem ale nikdy žít nepřestal.

Proto když se znovu naskytla příležitost pocítit adrenalin, vzrušení a touhu zvítězit na vlastní kůži, dlouho se nerozmýšlel. A to ani přesto, že jeho disciplína patří k nejnáročnějším a jediný špatný pohyb může skončit smrtelným zraněním. 

„Elen jsem o všem řekl, přece jen už nemám zodpovědnost pouze za sebe, ale za celou rodinu, která je pro mě tím nejdůležitějším. Když viděla to nadšení v mých očích, slíbila mě v soutěžení maximálně podpořit,“ říká otec devítiletého Denise a osmileté Amélie, o kterého ale jeho nejbližší strach mít nemusí. O další cenný kov do sbírky totiž nebude usilovat na olympiádě, ale na Fanouškiádě. V té se v průběhu února utká s dalšími fanoušky, se kterými bude v aplikaci www.fanouskiada.cz sdílet své fotografie, statusy a odkazy a fandit tak české výpravě. A o tom, že i tentokrát bude muset bojovat jako lev, není pochyb. Na nejaktivnější přispěvatele totiž čekají zlaté medaile za milion korun, oblečení z olympijské kolekce a spousta dalších denních výher.

„Olympiáda je snem každého sportovce, sám jsem byl na třech a už jen to, že se ji člověk může účastnit, je silný zážitek. A co teprve, když vyhrajete. Ten pocit štěstí je nepopsatelný a přál bych ho zažít všem českým olympionikům. Budu jim fandit celým svým srdcem a věřím, že nejen já,“ těší se Valenta. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká televize opanovala nominace na České lvy

17:56 Česká televize opanovala nominace na České lvy

O sošku Českého lva za nejlepší film se 6. března bude ucházet pět snímků. Na všech se podílela Česk…