Allianz: Finanční objem odhalených pojistných podvodů klientů stoupl meziročně o 60 procent

18.07.2014 12:47

Allianz pojišťovna eviduje za první pololetí roku 2014 meziroční nárůst objemu odhalených pojistných podvodů o 36 milionů korun. Zatímco vloni se zjištěná částka pohybovala na zhruba 60 milionech korun za 1130 podvodů, letos ve stejném období přesáhla 96 milionů za celkem 1276 odhalených případů.

Allianz: Finanční objem odhalených pojistných podvodů klientů stoupl meziročně o 60 procent
Foto: Allianz
Popisek: Allianz
reklama

Meziroční nárůst o 146 odhalených podvodů ze strany klientů Allianz pojišťovny jen podtrhuje dlouhodobý celorepublikový trend. Že jsou detektivové stále úspěšnější v rozkrývání těchto případů, potvrzuje Ludvík Bohman, ředitel úseku právního, compliance a odhalování pojistných podvodů Allianz pojišťovny. Největší nárůst v počtu odhalených pokusů o podvod zaznamenala Allianz v Praze, a to o rovných 100, v Libereckém kraji (o 22 případů) a kraji Moravskoslezském (o 21 případů).

„Dříve převažovala trestná činnost související s vozidly, dnes v Allianz pojišťovně vidíme jasně rostoucí trend v pojištění majetku, zejména u podnikatelů. Úplně nejrychleji ale rostou podvody se životním a úrazovým pojištěním, i když zastoupené jsou nejméně,“ uvádí Bohman s tím, že s vidinou zisku si v posledních měsících zhruba desítka klientů Allianz neváhala nechat s pomocí typicky české zeleniny a koření „vyžrat“ kůži až do živého masa a následně poranění nahlásila jako úraz.

V souvislosti s narůstajícím počtem pojistných podvodů Allianz pojišťovna již od začátku letošního roku využívá tzv. hlasový analyzátor. Telefonní hlášení klientů jsou v případě potřeby podrobeny testu na principu podobném detektoru lži, místo tepu a potu se však tento přístroj zaměřuje na hlasovou křivku.

„Z analýzy nahrávek telefonátů se staršími případy víme, že výsledky tohoto přístroje jsou spolehlivé,“ dodává Bohman.

Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijní společnosti, a. s. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Češi, kteří převezmou velení mise v Mali, už jsou na místě

22:03 Armáda ČR: Češi, kteří převezmou velení mise v Mali, už jsou na místě

Ve čtvrtek 28. května přiletěla do Mali poslední část čtyřicetičlenné skupiny příslušníků resortu ob…