ArcelorMittal Ostrava: Nežádáme o velkoplošné kácení dřeva

16.06.2017 12:00

Prohlášení ArcelorMittal Ostrava, a.s. k petici proti vykácení dřevin ve Frýdku-Místku

ArcelorMittal Ostrava: Nežádáme o velkoplošné kácení dřeva
Foto: frydekmistek.cz
Popisek: Frýdek-Místek
reklama

Není pravda, že jsme požádali o velkoplošné kácení dřevin na parcele 5190/1 v sousedství našeho areálu ve Frýdku-Místku. Naše dceřiná společnost ArcelorMittal Technotron s.r.o.  požádala dne 9. 3. 2017  dopisem  Lesy České republiky, s. p. o povolení pokácení pěti kusů suchých stromů nacházejících se nad jejím vlastním výrobním areálem. Dne 17. 5. 2017 nám byla doručena odpověď ze strany Lesní správy Frýdek-Místek, že po provedení kontroly bylo rozhodnuto, že kolem plotu a rovněž i nad ním bude provedena těžba z důvodu ochrany osob a majetku (bude odtěžen pás od plotu směrem nahoru mezi mladšími porosty). Porost bude nejprve vysvěrkován a následně nabídnut pomocí aukcí dřeva k těžbě.

Z výše uvedeného je jasně patrné, že náš požadavek na kácení je omezen pouze na pět stromů a nejedná se tedy o velkoplošné kácení na parcele 5190/1, jak je uvedeno ve zprávě.

Rádi bychom upozornili,  že závod ve Frýdku-Místku se díky zastavení výroby tepla na staré uhelné teplárně stal jedním z nejekologičtějších hutních podniků působících na území statutárního města Frýdek-Místek. Díky této ekologické investici jsme snížili roční emise oxidu síry o cca 200 t, oxidu dusíku o 60 t a tuhé znečišťující látky poklesly o 1,2 t. Z hlediska odpadů jsme dokázali snížit produkci nebezpečných odpadů o cca 100 t ročně a ostatní odpady meziročně poklesly o cca 1 200 t ročně. Zastavením provozu teplárny jsme rovněž výrazně snížili hlukovou zátěž v okolí našeho závodu. Náš závod se jako jeden z prvních v republice můžu pyšnit kompletně provedenou sanací celého výrobního areálu v rámci akce odstranění starých ekologických zátěží vzniklých před privatizací.

Barbora Černá Dvořáková, tisková mluvčí ArcelorMittal Ostrava a.s.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká krajina: Šíření invazních druhů způsobilo úhyn několika zubrů v rezervaci u Rokycan

9:50 Česká krajina: Šíření invazních druhů způsobilo úhyn několika zubrů v rezervaci u Rokycan

Invazní druhy představují pro českou přírodu stále větší problém. Šíření asijského jelena siky a s n…