ArcelorMittal uzavřela smlouvu o spolupráci s VŠB-TUO

13.04.2013 20:14

Vysoká škola báňská – Technická univerzita v Ostravě (VŠB-TUO) a společnost ArcelorMittal Ostrava se i pro letošní rok dohodly na spolupráci v oblasti vědy a výzkumu.

ArcelorMittal uzavřela smlouvu o spolupráci s VŠB-TUO
Foto: Archiv
Popisek: Arcelor Mittal

 

Mimo to ostravská huť podpoří také konferenční a publikační činnost školy a ocení nejlepší diplomové práce finančním příspěvkem. Vysoká škola obdrží od huti pro letošní rok finanční podporu milion korun. Oba subjekty tím navazují na předchozí mnohaletou úspěšnou spolupráci.
 
Tapas Rajderkar, generální ředitel ArcelorMittal Ostrava, spolu s Ivo Vondrákem, rektorem VŠB-TUO, dnes v budově ředitelství huti slavnostně podepsali smlouvu, která tuto spolupráci formálně potvrdila. „Podpora technického vzdělávání a vědy je pro budoucnost průmyslu v tomto regionu klíčová. Jsem rád, že máme ve Vysoké škole báňské tak silného technologického partnera,“ uvedl Tapas Rajderkar, generální ředitel společnosti ArcelorMittal Ostrava.
 
Spolupráce mezi univerzitou a hutí bude probíhat v několika oblastech. Nejdůležitější z nich je věda a výzkum, ve kterém se podepsala spolupráce pro tři projekty. „Jsem rád, že významné průmyslové společnosti podporují aplikovaný výzkum, přestože se průmyslová výroba v České republice meziročně snížila. Díky spolupráci s ArcelorMittal Ostrava získáme nejen prostředky, ale studenti si mohou vyzkoušet práci na konkrétních výzkumných úkolech z každodenní praxe,“ uvedl Ivo Vondrák, rektor Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava.
 
V rámci letošní spolupráce bude VŠB-TUO například měřit teplotu spalin v tandemových pecích a navrhne způsob, jak snížit obsah fosforu v surovém železe. Cílem projektu je snížit náklady na výrobu tekutého kovu. Druhá oblast podpory se týká konferenční a publikační činnosti, ve které ArcelorMittal Ostrava přispívá na organizaci konference o bezpečnosti a ochraně zdraví při práci a také na veletrh pracovních příležitostí Kariéra Plus. Třetí, neméně důležitá, oblast podpory se pak zaměřuje na spolupráci přímo se studenty univerzity. ArcelorMittal Ostrava finančně ohodnotí mimořádné diplomové práce studentů.
 
Na základě dlouhodobé spolupráce mezi ArcelorMittal Ostrava a VŠB-TUO vznikla v minulých letech celá řada vědeckých projektů, které prakticky pomáhají přímo huti. V loňském roce škola řešila šest výzkumných projektů, které se týkaly životního prostředí a výroby. Jedna ze studií se zaměřila na tepelné ztráty při spalování v karuselových pecích a otestovala izolační nátěr na pec, který dokázal povrch pece snížit o desítky stupňů Celsia. Další studie se kupříkladu zaměřila na vyzdívky licích pánví a doporučila nejvhodnější typ vyzdívky pro místní typ strusky.
 
ArcelorMittal Ostrava a.s. je největší hutní komplex v České republice a patří do největší světové ocelářské a těžařské skupiny ArcelorMittal. Roční kapacita výroby společnosti je 3 miliony tun oceli, zhruba 50 % produkce se exportuje do více než 60 zemí světa. ArcelorMittal Ostrava a její dceřiné společnosti mají více než 7500 zaměstnanců. Průměrná mzda zaměstnanců v roce 2012 činila 34 213 korun. ArcelorMittal Ostrava vyrábí železo a ocel v souladu s veškerou ekologickou legislativou. Již dnes splňuje limity EU, které určuje nejlepší dostupná technika (BAT) a které vstoupí v platnost až od roku 2016. Jediným akcionářem je ArcelorMittal Holdings A. G.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČSSZ: E-neschopenku testuje na 40 vývojářských firem

22:49 ČSSZ: E-neschopenku testuje na 40 vývojářských firem

Od počátku října mohou vývojáři lékařských SW testovat kompletní řešení Neschopenky, tedy komunikaci…