Armáda ČR: Generál Opata jmenoval nové plukovníky

05.05.2018 17:08

Při příležitosti oslav Dne vítězství se v pátek 4. května uskutečnilo ve Slavnostní síni Národního památníku v Praze na Vítkově slavnostní jmenování vojáků do hodnosti plukovníka. Náčelník Generálního štábu Armády ČR generálporučík Aleš Opata udělil také čestné odznaky.

Armáda ČR: Generál Opata jmenoval nové plukovníky
Foto: Armáda ČR
Popisek: Armáda ČR, logo.

Šest nově jmenovaných plukovníků převzalo z rukou generála Opaty dekrety. „Jmenování do nejvyšší důstojnické hodnosti je oceněním vaší kvalitně odvedené práce, které si vážím a za kterou vám děkuji. Dosáhnout této mety mohou jen ti nejlepší. Nové úkoly, které na vás čekají, nebudou vůbec jednoduché, ale já pevně věřím, že je splníte s největším nasazením,“ řekl generál Opata plukovníkům.

Za všechny nové plukovníky promluvil vedoucí oddělení vrtulníkového a dopravního letectva sekce rozvoje sil MO plukovník Miloslav Synek. Zdůraznil, že jmenování je nejen pocta, ale také výzva a závazek. „Povýšení je výraz uznání toho, co jsme do této doby pro armádu vykonali, jakou službou jsme prošli a jaké jsou naše osobní kvality. Chceme vás ujistit, že budeme sloužit armádě a vlasti s vysokou odpovědností a loajalitou. Se stejným přístupem budeme plnit všechny stanovené úkoly, které naše pozice přináší,“ sdělil plukovník Synek.

Za dlouhodobé dosahování výtečných výsledků ve služební činnosti a za mimořádné zásluhy o armádu udělil generál Aleš Opata více než třem desítkám vojenských profesionálů a občanských zaměstnanců čestné odznaky Armády ČR Za zásluhy I., II. a III. stupně.

Oceněným poté poděkoval za dosavadní práci a popřál mnoho dalších pracovních i osobních úspěchů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Občanská společnost se v Mostě probouzí

17:31 Občanská společnost se v Mostě probouzí

Dnes se téměř stovka lidí všech generací sešla u městské knihovny, aby vyjádřila nesouhlas s nesmysl…