Základem úspěchu je naprostá profesionalita, říká armáda. Každý také asi chápe, že armáda sama sebe nemůže nikam vysílat.
Jak tedy postupovat? V nouzovém stavu je potřeba poslat žádost z kraje na Ústřední krizový štáb (ÚKŠ), a to prostřednictvím Operačního a Informačního Střediska IZS ministerstva vnitra (OPIS). Krizový štáb podle aktuální situace žádost rychle posoudí. Pokud je schválena, žádost ihned putuje k Armádě České republiky. V této situaci je podstatné, aby žádost obsahovala všechny podstatné informace, tedy co, kdo, kde, kdy a na jak dlouho je pomoc potřeba. Pokud je neúplná, opět se všechno zbytečně zdržuje.
Armáda je informována ještě před schválením žádosti a hned začíná přípravu. Prověřuje kapacity, které může vyčlenit a vybírá vhodné jednotky. Také je dobré vědět, že vojáci mají vlastní úkoly, definované zákonem. Zcela mylná je představa, že desítky vojáků někde čekají s rukama v klíně a nemají co na práci.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
pomoc , Armáda ČR , TZ , nouzový stav
autor: Tisková zpráva
Veřejná doprava
Dobrý den, když tak myslíte na ekologii, proč v Praze není hromadná doprava pro všechny zdarma?
Další články z rubriky

20:16 FNUSA: Šetrnější přístup k léčbě parodontitidy přináší méně komplikací
Záněty dásní se vyskytují často a většinou probíhají bezproblémově. Jakmile ovšem zánět přejde na ji…