Běžecký závod se konal v sobotu 28. ledna dopoledne, kdy se teploty pohybovaly lehce pod nulou. „Měli jsme připravenou jinou trať, v terénu, ale kvůli počasí a bezpečnosti jsme zvolili trasu ve výcvikovém prostoru po asfaltu. Délka zůstala stejná, tedy 9 kilometrů,“ přiblížil podmínky závodu před zahájením, tělocvikář bojového uskupení nadrotmistr P. A.
Na startovní čáru se postavilo celkem 38 běžců. V největším počtu se tady sešli Češi se Slovinci. Své národní zastoupení měli ale i Němci a Američané. „Začali jsme opravdu velmi rychle a pak jsme chytili tempo. Já jsem byl nejrychlejší na posledním výstupu, takže jsem ostatním utekl a přiběhl první do cíle,“ popsal prvotní pocity po závodech vítěz prvního kola běžecké ligy svobodník L. S. ze slovinské armády, který se mohl pochlubit tempem 4:06 min/km.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPráce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.


