Armádní generál Ludvík Svoboda se stal členem in memoriam Klubu generálů ČR

8. 10. 2017 10:58

Armádní generál Ludvík Svoboda je členem Klubu generálů ČR. Za svého člena in memoriam ho přijali v rámci setkání, které se uskutečnilo v Domě armády Praha a mělo připomenout výročí Karpatsko-Dukelské operace. Na tento bod jednání přijal s dalšími hosty pozvání náčelník Generálního štábu Armády České republiky armádní generál Josef Bečvář.

Armádní generál Ludvík Svoboda se stal členem in memoriam Klubu generálů ČR
Foto: Archiv
Popisek: Ludvík Svoboda

Jednání Klubu generálů České republiky zahájil jeho předseda generálmajor ve výslužbě Josef Šíba, který s místopředsedou klubu generálmajorem ve výslužbě Ladislavem Kozlerem krátce připomněl průběh bojů na Dukle a život a osobnost armádního generála Ludvíka Svobody.

Slova se ujal také náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář, který všem přítomným poděkoval za činnost, jíž členové klubu po celých pět let jeho existence přispívají k udržování odkazu našich vojenských tradic. „Generál Svoboda patří k ikonám československé generality. Prošel boji první i druhé světové války. Vaše rozhodnutí udělit mu členství in memoriam je proto bezesporu správné,“ konstatoval armádní generál Josef Bečvář.

Paspartu s členským dekretem převzal od členů Klubu generálů ČR za rodinu armádního generála Ludvíka Svobody jeho pravnuk Miroslav Klusák. Kopii určenou pro Společnost Ludvíka Svobody pak převzal předseda Ludvík Enge.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ číslo týdne: 8

7:34 ČEZ číslo týdne: 8

O 8 procent chce letos Skupina ČEZ navýšit výrobu elektřiny