Arnika: Po havárii na Bečvě navrhuje ministerstvo o půlku nižší pokutu za otravu řek

05.05.2021 18:47 | Zprávy

Pokutu ve výši 25 místo slibovaných 50 milionů korun navrhuje Ministerstvo životního prostředí v novele vodního zákona. Podle Arniky nebude nižší pokuta dostatečnou motivací pro velké chemické a průmyslové závody k zavádění bezpečnostních opatření, ani nevystačí na pokrytí rozsáhlých škod.

Arnika: Po havárii na Bečvě navrhuje ministerstvo o půlku nižší pokutu za otravu řek
Foto: Richard Beneš
Popisek: Arnika

Spolek to uvedl ve svých připomínkách k návrhu novely (1), jejichž termín odevzdání uplynul 3. května.

“Požadujeme zavedení maximálních sankcí ve výši 50 milionů korun. Po zkušenostech s nedozírnými následky havárie na Bečvě nebo aktuálně na Bílině půjde o adekvátní částku, která vystačí na obnovu říčního ekosystému. Nižší částky budou pro životní prostředí znamenat krok zpět,” komentuje situaci Kamil Repeš z Arniky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ÚOHS provedl místní šetření v oblasti tabákových výrobků

11:18 ÚOHS provedl místní šetření v oblasti tabákových výrobků

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže provedl v posledních týdnech sérii neohlášených místních šetřen…