Arnika: Šestý ročník soutěže o Odpadového Oskara ve Zlínském kraji právě startuje

06.04.2020 10:57 | Zprávy

Spolek Arnika letos opět hledá obce ze Zlínského kraje s nejefektivnějším odpadovým hospodářstvím, jejichž obyvatelé do černých popelnic vyhodí v průměru nejvýše 150 kg za rok.

Arnika: Šestý ročník soutěže o Odpadového Oskara ve Zlínském kraji právě startuje
Foto: Richard Beneš
Popisek: Arnika

Vycházet přitom bude z posledních údajů z roku 2019. Zvláštní ocenění čeká na města s nízkou produkcí a zároveň vynikající mírou recyklace nebo zajímavým nápadem pro hospodaření s odpadem. O Odpadových Oskarech v jednotlivých krajích rozhodne odborná porota a vítěze vyhlásí během letošního září.

Své tipy může posílat každý na mail milan.havel@arnika.org. 

„Za rok každý z nás v průměru vytvoří 195 kilogramů směsných odpadů. Připravovaný odpadový zákon omezí skládkování. Cílem je, abychom odpady také lépe třídili a recyklovali, v čemž máme stále mezery. Musíme však snížit průměrné množství směsných komunálních odpadů maximálně na 150 kilogramů za rok. V soutěži mapujeme obce, kde toho už dosáhli, a inspirujeme tak ostatní,“ říká Milan Havel z Arniky. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

RNDr. Vendula Svobodová byl položen dotaz

Vyvolení

Podle vás rozpočet Babišovy vlády zhorší situaci lidem a přihraje peníze vyvoleným. Koho myslíte těmi vyvolenými? A uvědomujete si fakt, že vy jste měli šanci lidem pomoc, a že se vám to nepovedlo, a proto je na scéně opět ANO?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Letiště Praha v roce 2025 odbavilo přes 96 tisíc tun carga

20:16 Letiště Praha v roce 2025 odbavilo přes 96 tisíc tun carga

Celkem 96 481 135 kilogramů leteckého nákladu a pošty odbavilo v roce 2025 pražské letiště. Překonal…