Asociace inspektorů nemovitostí varuje: Není inspekce jako inspekce

10.07.2014 13:30 | Zprávy

Inspekce nemovitostí se pomalu stávají běžnou součástí nákupu nemovitostí. Ovšem co si přesně představit pod tímto pojmem? Co všechno má inspekce nemovitosti zahrnovat, jak má vypadat a kdo ji vlastně může kvalifikovaně provádět?

Asociace inspektorů nemovitostí varuje: Není inspekce jako inspekce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ilustrační foto - byty v panelovém domě

Většina lidí tuší, že inspekce nemovitosti znamená prověření nemovitost (bytu, domu) ze  stavebního hlediska. „Problémem je, že každé prověření nemusí nutně znamenat komplexní inspekci nemovitosti. Žádným zákonem není inspekce nemovitostí definována, není proto zcela jasné, jak má vypadat a co musí být její součástí. Navíc není stanoveno, kdo jí může kvalifikovaně provádět,“ upozorňuje Ing. Roman Sysel z Asociace Inspektorů nemovitostí a dodává: „Není bohužel výjimečné, že si lidé přes internet objednají nejlevnější „inspekci nemovitosti“ ve svém okolí. Potom se obracejí na nás s tím, že neproběhla v daném rozsahu a takzvaný inspektor je dostatečně neinformoval o zjištěných závadách.“

Definice inspekce nemovitosti

Asociace inspektorů nemovitostí (AIN) se proto rozhodla takovýmto nedorozuměním předcházet a pojem inspekce nemovitosti definovala.  Lidé tak konečně získají jasnou představu o tom, co za své peníze mohou dostat.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Vystoupení z EU

Nemyslíte, že když vystoupíme z EU, vedlo by to jen k tomu, že by se rozhodovalo o nás bez nás? Protože na evropském trhu jsme dost závislý.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

IKSP: Problematika obětí trestných činů v České republice

11:27 IKSP: Problematika obětí trestných činů v České republice

Institut pro kriminologii a sociální prevenci uspořádal odborný workshop, věnovaný problematice obět…