Benefiční koncert podpoří péči o lidi s demencí

10.12.2015 17:20

V pražském Studiu 1 v Českém rozhlase se uskuteční 14. prosince od 19:30 benefiční koncert. Jeho cílem je podpořit péči o lidi trpící demencí, výtěžek z akce obdrží Česká alzheimerovská společnost. Mediálním partnerem koncertu, na kterém vystoupí Michal Horáček s přáteli, je stanice Český rozhlas Radiožurnál.

Benefiční koncert podpoří péči o lidi s demencí
Foto: red
Popisek: Český rozhlas

„Český rozhlas Radiožurnál bude koncert od 20:00 do 21:00 přenášet živě. Ve Studiu 1 vystoupí kromě Michala Horáčka i světoznámá houslistka Gabriela Demeterová, Lenka Nová, František Segrado, Ondřej Ruml, písničkář Daniel Tille či klavírista Kryštof Marek. Interprety doprovodí živá kapela,“ uvedl šéfredaktor stanice Radiožurnál Jan Pokorný.

Cílem druhého benefičního koncertu na podporu lidí s demencí a těch, kteří o ně pečují, je získat 150 tisíc korun. Díky nim bude možné poskytnout 300 hloubkových konzultací jak pacientům, tak jejich rodinám. Poprvé se benefice konala loni v říjnu a její čistý výtěžek činil zhruba 55 tisíc korun. Pomoc tehdy mohla být díky tomu nasměrována k více než stovce lidí.

Česká alzheimerovská společnost (ČALS) vznikla v roce 1997 jako občanské sdružení s cílem pomáhat lidem postiženým syndromem demence – tedy jak nemocným, tak jejich rodinám. Poskytuje poradenství a respitní péči v domácnosti, pořádá vzdělávací aktivity pro profesionály i rodinné pečující, věnuje se zlepšování institucionální péče o lidi s demencí, vydává informační materiály, pořádá svépomocné skupiny pro lidi s demencí a pro rodinné pečující, organizuje vyšetření paměti ve všech krajích České republiky. Spravuje také webové stránky: www.alzheimer.cz a www.gerontologie.cz.

Vstupenky na benefiční koncert je možné koupit na webu České alzheimerovské společnosti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

NP České Švýcarsko: Nezodpovědní návštěvníci způsobili požár

22:22 NP České Švýcarsko: Nezodpovědní návštěvníci způsobili požár

Požár lesa na Smrkovém kopci, zhruba 800 metrů severozápadně od Pravčické brány při hranici s Národn…