Bohumín, Jeseník, Bruntál. Kaufland spouští s ČEZ na severní Moravě další rychlodobíjecí stanice pro elektromobily

28.06.2020 10:57 | Zprávy

U dalších prodejen řetězce Kaufland na severní Moravě byly ve spolupráci s ČEZ i ve ztížených podmínkách daných omezeními v období pandemie koronaviru instalovány rychlodobíjecí stanice pro elektromobily. Řidiči najdou zázemí pro dobití baterií svých miláčků i během kratšího nákupu v Jeseníku a Bruntálu, tedy místech, kde možnost rychlého dobíjení dosud úplně chyběla. Pokračuje tak spolupráce Kaufland s ČEZ, která už v ČR rozšířila nabídku pro řidiče e-aut o celkem 33 dobíjecích stojanů u 28 prodejen.

Bohumín, Jeseník, Bruntál. Kaufland spouští s ČEZ na severní Moravě další rychlodobíjecí stanice pro elektromobily
Foto: ČEZ
Popisek: Dobíjecí stojan u Kauflandu v Bohumíně

Společnosti Kaufland a ČEZ nepolevily v tempu výstavby zázemí pro elektromobily napříč Českou republikou ani v obtížném období pandemie koronaviru. Osmička nových stanic po celé republice je také symbolem návratu ekonomiky i celé společnosti k normálnímu fungování. Při respektování všech hygienických a bezpečnostních opatření rychle pokračovalo osazování parkovišť u prodejen nákupního řetězce rychlodobíjecími stojany, umožňujícími většině elektromobilů doplnit většinu kapacity baterií e-aut za 25-30 minut. Stanice tohoto typu fungují i v režimu tzv. normálního AC dobíjení (dobije elektromobil v řádu hodin), který Kaufland nabízí svým zákazníkům bezplatně. Klientovi stačí jen nainstalovat si aplikaci FUTUR/E/GO.

V první vlně vzniká u nových a zmodernizovaných prodejen Kaufland vždy minimálně jedna stanice. V uplynulých dnech byly postupně zprovozněny také stojany v Bohumíně, Jeseníku a Bruntálu.

„Pro všechny elektromobilisty je to výborná zpráva. Dosud byla cesta na Šumpersko přes Jeseníky pro vozy s menší kapacitou baterií vyloučená a muselo se jezdit přes Olomouc, kde je rychlodobíječka. Tento problém teď odpadne a můžeme vyrážet do Jeseníků i na dovolenou,“ těší se Milan Rajchl, pořadatel spanilých jízd elektromobilů po regionu s názvem eJantarová cesta.

Bruntál

Bruntál

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Prezident

Co si myslíte o přímé volbě prezidenta? Tvrdíte, že je prezident je reprezentativní funkce, chcete mu odebírat pravomoci, ale přitom přímo volený prezident má podle mě velmi silný mandát od občanů. To pro vás nic neznamená?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lesy ČR: Světlo, mladé stromky a nový les nad Ostrovem u Macochy

13:34 Lesy ČR: Světlo, mladé stromky a nový les nad Ostrovem u Macochy

Bezmála hektar lesa ve stráni nad Návesním rybníkem v Ostrovu u Macochy v Moravském krasu letos obno…