Boj proti množírnám psů neustává!

07.03.2018 8:08 | Zprávy

Boj proti množírnám psů neustává. Po loňské novele veterinárního zákona, která představuje první vládní opatření namířené proti problémovým chovům psů, se chystá další zpřísnění pravidel. Otevřená zůstává také otázka jednotné evidence psů. Od roku 2020 sice budou muset mít všichni psi povinně čipy, ale údaje nebudou dohledatelné v jednotné databázi.

Boj proti množírnám psů neustává!
Foto: pixabay.com
Popisek: pes, ilustrační foto

Základem by měla být nadále důsledná osvěta a zodpovědnost při pořizování zvířete. „Dnes a denně se setkáváme s tím, že řada lidí stále nemá o problému množíren tušení, přitom velká část prodávaných psů v České republice z těchto drastických zařízení pochází. Množírny neposkytují zvířatům adekvátní podmínky pro život, natož veterinární péči. Psi jsou v nich týráni a štěňata se k vám dostávají s vrozenými vadami nebo jinak nemocná,“ shrnuje poznatky z praxe Kamila Šrolerová, právní expertka neziskové organizace ANIMAL EYE a předsedkyně úspěšného sportovního oddílu TJ Sokol Maxičky.

I z tohoto důvodu spustila odborná platforma ANIMAL EYE ve spolupráci s podporovateli plemene mops z facebookových skupin „U Placatého psa“ a „Mopsí akce ČR“ novou osvětovou kampaň, jejímž cílem je apelovat na obezřetnost zájemců o domácího mazlíka. „Koupit zajíce v pytli, tedy pejska od podvodníka nebo přímo z množírny, lze velice snadno. Překupníci, kteří tato štěňata prodávají, mají totiž vše dobře promyšlené. Lžou, jako když tiskne, a udělají cokoliv, abyste jim uvěřili. Nebuďte součástí jejich byznysu a nekupujte si od nich štěňata, i kdyby vám jich bylo sebevíc líto. Koupí jejich 'podnikání' leda podpoříte,“ varuje před neprověřenými chovy psů Vendula Šustová, spolupracovnice ANIMAL EYE.

Vizuály kampaně, jejichž autorem je Marek Vošahlík, jsou k vidění například v areálu plzeňské ZOO. Součástí je také Souhrn základních rad jak kupovat psa, který je dostupný na internetových stránkách www.animaleye.cz. Mezi varovné signály, které naznačují, že by prodej nemusel být v pořádku, patří zejména častá inzerce prodávajícího, stále stejné fotografie prodávaných zvířat, klamavé kontaktní údaje a v neposlední řadě také nápadně nízká cena.

 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Aleš Dufek byl položen dotaz

Uznáváte, že nedostatečně řešíte problémy, které trápí většinu z nás?

Pane Dufku, teď jsem si přečetl tento váš komentář nebo jak to nazvat - https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Dufek-KDU-CSL-Volici-maji-tendenci-se-vymezovat-proti-vladnouci-garniture-756812. Uvádíte v něm, že úspěšná strana bude ta, která dokáže vyřešit reálné problémy lidí - na...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Temelínské velíny procházejí modernizací

19:25 ČEZ: Temelínské velíny procházejí modernizací

Náročnou modernizací procházejí aktuálně velíny v Jaderné elektrárně Temelín. Smyslem úprav je vytvo…