Boj proti množírnám psů neustává!

07.03.2018 8:08

Boj proti množírnám psů neustává. Po loňské novele veterinárního zákona, která představuje první vládní opatření namířené proti problémovým chovům psů, se chystá další zpřísnění pravidel. Otevřená zůstává také otázka jednotné evidence psů. Od roku 2020 sice budou muset mít všichni psi povinně čipy, ale údaje nebudou dohledatelné v jednotné databázi.

Boj proti množírnám psů neustává!
Foto: pixabay.com
Popisek: pes, ilustrační foto

Základem by měla být nadále důsledná osvěta a zodpovědnost při pořizování zvířete. „Dnes a denně se setkáváme s tím, že řada lidí stále nemá o problému množíren tušení, přitom velká část prodávaných psů v České republice z těchto drastických zařízení pochází. Množírny neposkytují zvířatům adekvátní podmínky pro život, natož veterinární péči. Psi jsou v nich týráni a štěňata se k vám dostávají s vrozenými vadami nebo jinak nemocná,“ shrnuje poznatky z praxe Kamila Šrolerová, právní expertka neziskové organizace ANIMAL EYE a předsedkyně úspěšného sportovního oddílu TJ Sokol Maxičky.

I z tohoto důvodu spustila odborná platforma ANIMAL EYE ve spolupráci s podporovateli plemene mops z facebookových skupin „U Placatého psa“ a „Mopsí akce ČR“ novou osvětovou kampaň, jejímž cílem je apelovat na obezřetnost zájemců o domácího mazlíka. „Koupit zajíce v pytli, tedy pejska od podvodníka nebo přímo z množírny, lze velice snadno. Překupníci, kteří tato štěňata prodávají, mají totiž vše dobře promyšlené. Lžou, jako když tiskne, a udělají cokoliv, abyste jim uvěřili. Nebuďte součástí jejich byznysu a nekupujte si od nich štěňata, i kdyby vám jich bylo sebevíc líto. Koupí jejich 'podnikání' leda podpoříte,“ varuje před neprověřenými chovy psů Vendula Šustová, spolupracovnice ANIMAL EYE.

Vizuály kampaně, jejichž autorem je Marek Vošahlík, jsou k vidění například v areálu plzeňské ZOO. Součástí je také Souhrn základních rad jak kupovat psa, který je dostupný na internetových stránkách www.animaleye.cz. Mezi varovné signály, které naznačují, že by prodej nemusel být v pořádku, patří zejména častá inzerce prodávajícího, stále stejné fotografie prodávaných zvířat, klamavé kontaktní údaje a v neposlední řadě také nápadně nízká cena.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚOHS povolil fúze v oblastech maloobchodního prodeje automobilů a motocyklů a v oblasti IT

22:11 ÚOHS povolil fúze v oblastech maloobchodního prodeje automobilů a motocyklů a v oblasti IT

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže vyhověl návrhu společnosti Global Repair Centres, s. r. o., a …