Břeclavské ÚZSVM odvedlo za první dva měsíce letošního roku do státního rozpočtu více než 7 miliónů

04.05.2018 16:16 | Zprávy

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Břeclavi odvedl za první dva měsíce roku 2018 do státního rozpočtu částku přesahující 7 325 000 Kč. ÚZSVM získal tyto finanční prostředky především z prodeje nepotřebného majetku, dále z pronájmu, a také z úhrad za zřízení služebnosti vedení inženýrských sítí na státních pozemcích.

Břeclavské ÚZSVM odvedlo za první dva měsíce letošního roku do státního rozpočtu více než 7 miliónů
Foto: ÚZSVM
Popisek: Logo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)

ÚZSVM realizuje nepotřebný majetek především formou výběrového řízení s následnou aukcí, při které zpravidla dojde k navýšení ceny. Další prostředky získává z pronájmu nemovitých věcí, především pozemků. Z části se jedná o pozemky, které jsou zastavěny stavbami jiného vlastníka. Finanční prostředky, které Úřad takto získá, se stávají příjmem státního rozpočtu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Mgr. Martin Kupka byl položen dotaz

Svoboda

Kde byla vaše obhajoba svobody, konkrétně slova, když jste vypínali weby nebo útočili na ty, co kritizovali třeba vaši vládu, minimálně jste o nich mluvili dost nelichotivě. A co třeba teprve Foltýn a celý ten váš boj proti ,,dezinformacím?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hlídač státu: Stát dál obchoduje s firmami z Agrofertu, i když je premiér Babiš ve střetu zájmů

22:03 Hlídač státu: Stát dál obchoduje s firmami z Agrofertu, i když je premiér Babiš ve střetu zájmů

Stát dál obchoduje s firmami premiéra Andreje Babiše, i když to zákon přímo zakazuje, jak zjistil in…