ČD: Kraj Vysočina a Nové Město na Moravě mají „své“ RegioSpidery

01.10.2013 9:00

Kraj Vysočina a Nové Město na Moravě se přidaly k šesti městům na Vysočině – Jihlavě, Náměšti nad Oslavou, Jaroměřicím nad Rokytnou, Chotěboři, Bystřici nad Pernštejnem a Velkému Meziřící – a za účasti představitelů Kraje, Města a Českých drah představily a pokřtily motorové vozy RegioSpider ve svém nátěru.

ČD: Kraj Vysočina a Nové Město na Moravě mají „své“ RegioSpidery
Foto: red
Popisek: ČD - logo

Kraj Vysočina se prezentuje dvěma vozy, jedním Nové Město na Moravě. Jednotlivá města i Kraj Vysočina využily jedinečnou možnost mobilní reklamy. Vlaky jezdí po celém kraji a jsou originální prezentací regionu a pozvánkou pro turisty i domácí.

Kraj Vysočina připomíná na jednom voze významná turistická, kulturní a historická místa regionu. Zároveň je mobilní pozvánkou na Zimní olympiádu dětí a mládeže, která se uskuteční 19. – 24. ledna 2014 v Novém Městě na Moravě. Druhý vůz přibližuje projekty Kraje Vysočina, Senior pas a Rodinný pas. Nové Město na Moravě, světové centrum klasického lyžování a biatlonu, zůstává věrné sportům. Propojilo motivy města, sportovců i úspěšné logo biatlonového mistrovství světa. Do centra zimních sportů lákají biatlonisté a běžec na lyžích, léto pak prezentuje cyklista či biker. Město svou reklamou láká také na plánované sportovní akce v roce 2014.

Nové jednopodlažní motorové vozy nabízí 70 míst k sezení. Samozřejmostí je prostor pro kočárky, kola nebo lyže, standardem je bezbariérový přístup včetně bezbariérové toalety s uzavřeným systémem. V létě zpříjemní cestujícím jízdu klimatizace. Okna vlaků jsou opatřena fólií proti poškrábání, sedačky jsou ze speciálních materiálů a povrchová úprava vlaků umožňuje snadnou údržbu. V Evropě v současnosti jezdí už přes 400 vozů tohoto typu. České dráhy objednaly za podpory ROPů celkem 33 motorových vozů, z toho 13 jezdí po Kraji Vysočina.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: České dráhy

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Turistický spolek Lipenska: Novopecký starosta chce zlepšit komunikaci s občany

22:28 Turistický spolek Lipenska: Novopecký starosta chce zlepšit komunikaci s občany

Martin Hrbek, který je od října novým starostou Nové Pece se chce zaměřit na řešení problémů souvise…