ČEPRO se stalo prvním členem AKI ČR z ropného průmyslu

23.8.2020 5:57 odp.

Společnost ČEPRO, a.s., významný tuzemský subjekt na poli přepravy, skladování a prodeje ropných produktů, se stal dalším členem Asociace kritické infrastruktury České republiky (AKI ČR). Z hlediska kritické infrastruktury ČEPRO hraje zásadní roli jakožto ochránce zásob státních hmotných rezerv.

ČEPRO se stalo prvním členem AKI ČR z ropného průmyslu
Foto: red
Popisek: Čepro

„ČEPRO si uvědomuje význam ochrany kritické infrastruktury, jejíž funkčnost je pro chod země naprosto nezbytná. Členství v Asociaci kritické infrastruktury České republiky proto vnímáme jako příležitost k tomu zapojit se do dialogu mezi jednotlivými subjekty kritické infrastruktury – ať už se jedná o subjekty státní či soukromé,“ okomentoval vstup ČEPRO do AKI ČR předseda představenstva společnosti Jan Duspěva.

„Je podle mne důležité, že dalším členem AKI ČR se stává významný subjekt z ropného odvětví, které v Asociaci nebylo dosud zastoupeno. ČEPRO je z hlediska kritické infrastruktury ČR naprosto nepostradatelným partnerem státu, a věřím, že do AKI ČR vnese novou perspektivu, která ve výsledku obohatí společný přístup všech členů Asociace při diskuzích o ochraně kritické infrastruktury a dalších souvisejících otázkách,“ uvedl na adresu členství ČEPRO prezident AKI ČR Michal Frano.

ČEPRO v minulosti několikrát prokázalo svoji stabilizační roli. V době, kdy měly rafinerie dodávající palivo do České republiky odstávku, zajistilo ve spolupráci s dalšími partnery dostatek pohonných hmot pro celý český trh. „V době koronakrize jsme zase rychle rozběhli výrobu dezinfekce a během necelých dvou měsíců dodali 4 miliony litrů tohoto materiálu. Chceme beze zbytku naplňovat svoji úlohu spolehlivého zdroje,“ popisuje Jan Duspěva.

AKI ČR vznikla v druhé polovině roku 2019 jakožto subjekt usilující o lepší ochranu kritické infrastruktury. V současnosti tvoří členskou základnu nejvýznamnější tuzemské společnosti z oblasti energetiky, ropného průmyslu, vodního hospodářství, telekomunikací či dopravy.

Více informací o Asociaci i její činnosti naleznete na jejím webu ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo spravedlnosti: Znovu se otevírá možnost nahlížet na majetková přiznání politiků

22:16 Ministerstvo spravedlnosti: Znovu se otevírá možnost nahlížet na majetková přiznání politiků

1. července 2022 nabyla účinnosti novela zákona o střetu zájmů, která veřejnosti po více než roce a …