ČEZ: ČEZ ESCO Polska získala projekt za 240 milionů korun

20.11.2017 12:32

Šesti školám v Bydhošti, 360tisícovém městě na severu Polska, pomůže snížit účty za teplo a elektřinu konsorcium vedené firmou ČEZ ESCO Polska. Partnerem v téměř čtvrt miliardovém projektu je společnost Hydrochem DGE.

ČEZ: ČEZ ESCO Polska získala projekt za 240 milionů korun
Foto: ČEZ ESCO
Popisek: Modernizovaná škola
reklama

Do projektu kompletní tepelné modernizace za 40 milionů zlotých (241 milionů korun) se zapojily dvě mateřské školky, tři základní školy a jedno gymnázium. Konsorcium tvořené společnostmi ČEZ ESCO Polska a Hydrochem DGE mimo jiné provede zateplení, zrenovuje elektrické a sanitární rozvody, či nainstaluje moderní LED osvětlení. Čtyři z šesti školních komplexů navíc vybaví fotovoltaickými panely.

„Plánovaná opatření sníží školám spotřebu elektřiny a tepla, přitom pomohou udržet v místnostech optimální teplotu a vlhkost. LED technologie jsou pro osvětlení mnohem účinnější a zároveň ekonomicky úspornější,“uvedl Jaromír Pečonka, generální ředitel CEZ ESCO Polska. Změnu k lepšímu pocítí téměř 3,5 tisíce žáků a učitelů.

„Již řadu let nabízíme moderní řešení pro tepelnou modernizaci budov. Realizace šesti projektů v Bydhošti společně s CEZ ESCO Polska bude pro nás velkou příležitostí získat další cenné zkušenosti,“ uvedl ředitel Hydrochem DGE Jarosław Rękawek.

Tomasz Bońdos, koordinátor týmu Energetického managementu města Bydhošť, zdůraznil prospěšnost projektu pro místní obyvatele: „Snížení spotřeby energie nejen ušetří peníze, ale budovy budou také šetrnější k životnímu prostředí. Navíc se zvýší komfort učitelů a studentů, kteří tráví ve školách každý den spoustu času.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Akademie věd ČR:  Přesun předmětů v prostoru je zatím sci-fi, informace ale vědci teleportovat umí

13:20 Akademie věd ČR: Přesun předmětů v prostoru je zatím sci-fi, informace ale vědci teleportovat umí

Teleportace nepatří jen do science fiction a pohádek. Odborníci s ní úspěšně experimentují a jednou …