ČEZ Distribuci prověřilo cvičení SAFEGUARD Chrást 2023

21.04.2023 19:02 | Komerční článek

Vojáci pěší roty Aktivní zálohy Krajského vojenského velitelství Plzeň prověřovali v rámci cvičení SAFEGUARD Chrást 2023 připravenost při střežení rozvodny společností ČEZ Distribuce a ČEPS. Cvičení probíhalo od 11. do 17. 4. 2023 a zapojilo se do něj 70 příslušníků Armády ČR včetně 60 příslušníků Aktivní zálohy KVV Plzeň.

ČEZ Distribuci prověřilo cvičení SAFEGUARD Chrást 2023
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Hlavním cílem cvičení SAFEGUARD Chrást 2023 bylo prověření připravenosti pěší roty Aktivní zálohy a štábu Krajského vojenského velitelství (KVV) Plzeň k plnění úkolů zajišťování teritoriální ochrany a obrany při střežení stanoveného objektu, konkrétně rozvodny Chrást. Dalším cílem bylo ověření součinnosti Armády České republiky s ČEPS, ČEZ Distribuce a složkami Integrovaného záchranného systému (IZS) Plzeňského kraje. Vojáci cvičně kontrolovali vozidla vjíždějící do objektu a osoby vstupující do objektu a procvičovali reakce na mimořádné situace.

„Jsme součástí kritické infrastruktury státu a naším hlavním cílem je zajistit spolehlivé dodávky elektřiny našim zákazníkům. Každé takovéto cvičení prověřuje nejen interní systémy, ale i spolupráci mezi všemi zainteresovanými subjekty. Je zároveň skvělou prevencí, jak zabezpečit základní životní potřeby obyvatelstva i zdraví osob,” říká bezpečnostní ředitel ČEZ Distribuce Radomír Valica.

„Cvičení typu SAFEGUARD pořádáme ve spolupráci s Armádou ČR, složkami IZS i dalšími partnery již řadu let. Také v případě SAFEGUARD Chrást 2023 mohu s radostí konstatovat, že jsme si potvrdili výbornou součinnost při střežení objektu kritické infrastruktury a řešení mimořádných situací,“ říká Martin Bílek, ředitel sekce Bezpečnost ČEPS, a.s.

„Cílem cvičení SAFEGUARD Chrást 2023 bylo zdokonalit a prověřit činnost jednotky pěší roty AZ KVV Plzeň v ochraně a obraně objektu kritické infrastruktury. Dále cvičení prověřilo spolupráci mezi jednotkou pěší roty AZ KVV Plzeň s jednotkami IZS, respektive PČR a HZS, Plzeňského kraje,“ uvádí ředitel KVV Plzeň plk. gšt. Milan Sklenář. 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: komerční tisková zpráva

MUDr. Milan Brázdil byl položen dotaz

Podle mě dezinformujete vy, když tvrdíte, co tvrdíte

Dobrý den, pane Brázdile, obracím se na vás zde, protože mi to přijde důvěryhodnější, i když mi zřejmě neodpovíte, snad si to aspoň přečtete. Jestli vás zajímá, co si myslím o korespondenční volbě tak vám řeknu, že je mi to úplně jedno, spíš mě štve, že vy poslanci (koalice i opozice) řešíte právě t...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

České dráhy zahájily prodej oblíbené Jízdenky na léto

22:03 České dráhy zahájily prodej oblíbené Jízdenky na léto

České dráhy zahájily předprodej Jízdenky na léto. S touto speciální jízdenkou získají cestující jedi…