ČEZ: Energetici darovali Adře přes 200 kg oblečení na pomoc Karvinsku

13. 7. 2020 7:34

Přesně 234 kilogramů oblečení, které přinesli zaměstnanci Skupiny ČEZ do ostravského Domu energetiky, pomůže díky humanitární organizaci ADRA lidem na Karvinsku.

ČEZ: Energetici darovali Adře přes 200 kg oblečení na pomoc Karvinsku
Foto: ČEZ
Popisek: Jana Žoričová a Veronika Šutová (zleva) z Adry při sbírce v ostravském Domě energetiky
reklama

První část darovaných věcí ADRA prodá ve svých humanitárních obchůdcích a výtěžek použije na provoz dobrovolnických center podporujících zařízení pro hendikepované a seniory, druhou rozdá prostřednictvím sociálních šatníků potřebným.

„Většina darovaných věcí byla opravdu kvalitních, ty okamžitě putovaly do Charitativních obchůdků v Havířově, Karviné, Orlové a Českém Těšíně, které jsou osvobozeny od DPH a fungují v režimu veřejné sbírky. Získané peníze na režijní náklady související s pomocí dobrovolníků v domovech pro seniory a hendikepované. V regionu máme stovky dobrovolníků a náklady na ně z větší části financujeme právě z výtěžků našich obchůdků,“ vysvětlila vedoucí Charitativních obchůdků a Sociálních šatníků havířovské Adry Marcela Holková. Oblečení, které už není vhodné k prodeji, Adra rozdá ve svých Sociálních šatnících například samoživitelkám nebo rodinám, které se aktuálně dostaly do tíživé situace.

Dobrovolnice Adry, které sbírku v Domě energetiky zajišťovaly, byli překvapené pozitivní energií dárců. „Lidé byli velice milí a s nadšením přinášeli jednu tašku za druhou. Potěšil nás jeden zaměstnanec, který říkal, že má mnoho věcí ve svém autě, jestli bychom to tedy nepřevzaly na parkovišti přímo z auta do auta. Bylo to veliké překvapení, neboť v kufru na nás čekaly nádherně vyžehlené, vzorně naskládané věci od jeho babičky – oblečení, ubrusy, ložní prádlo – vše jako nové… Zkrátka, tato sbírka pro nás byla radost,“ řekla koordinátorka dobrovolníků Veronika Šutová.

Charitativní Průvan v šatníku probíhá kromě Ostravy také v Praze, Dukovanech, Temelíně, Zábřehu, Hradci Králové, Plzni a Děčíně, tedy v centrálních místech regionů, v nichž Skupina ČEZ působí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: komerční tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MZV: Zrušení povinnosti negativního testu na Covid-19 před cestou z ČR do Řecka

9:01 MZV: Zrušení povinnosti negativního testu na Covid-19 před cestou z ČR do Řecka

V návaznosti na jednání předsedů vlád obou zemí K. Mitsotakise a A. Babiše zrušilo Řecko rozhodnutí …