ČEZ: Hasiči z Elektrárny Dětmarovice loni hasit nemuseli

04.02.2015 13:53

Hasiči nejsou v elektrárně proto, aby hasili, ale aby nehořelo. Toto krédo se loni splnilo Ladislavu Blahutovi, který má v největší černouhelné elektrárně v Česku hasiče na starost. „V roce 2013 jsme likvidovali jeden požár, naštěstí jen menší, loni jsme u požáru nemuseli zasahovat ani jednou,“ upřesnil velitel jednotky hasičů Elektrárny Dětmarovice.

ČEZ: Hasiči z Elektrárny Dětmarovice loni hasit nemuseli
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Více než stovku zásahů absolvovali u jiných událostí, v rámci elektrárny například asistují při rizikových pracích nebo vypomáhají při náročných technických úkonech, vloni například při ochlazování ložiska. Čas od času prověří jejich pozornost také planý poplach. „Musí být stále v pohotovosti, na výjezd máme limit dvě minuty,“ řekl Ladislav Blahut.

Pozice hasičů přitom není mezi ostatními zaměstnanci vždy jednoduchá. „Chodíme do provozů, otravujeme lidi připomínkami, že něco není v pořádku, zastavujeme je při práci. To samozřejmě nikou radost nedělá, na druhou stranu pak všichni ocení, když se kvalitní prevence promítne do bezpečnějšího prostředí bez požárů a mimořádných událostí,“ dodal Blahut.

Elektrárna Dětmarovice je svým instalovaným výkonem 800 MW největší klasickou elektrárnou na území Moravskoslezského kraje i v rámci celé Moravy. Spaluje černé uhlí, ze kterého vyrábí elektřinu a teplo. Ročně dokáže vyrobit okolo 2 500 000 MWh elektrické energie (což je spotřeba více než 700 000 domácností) a přes 800 000 GJ tepla. Teplem elektrárna zásobuje města Bohumín a Orlová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nejvyšší kontrolní úřad: Třetí ročník hackování státu - rekordní účast institucí i zajímavé výsledky

18:35 Nejvyšší kontrolní úřad: Třetí ročník hackování státu - rekordní účast institucí i zajímavé výsledky

V sídle Nejvyššího kontrolního úřadu se v pátek a v sobotu již po třetí sešli programátoři nad otevř…