ČEZ: Jediná dívka ze středních Čech se mezi ostatními studenty v Jaderné elektrárně Dukovany neztratila

19.5.2015 1:03 odp.

Historicky první královnou Jaderné maturity na dukovanské elektrárně se stala Michaela Mašková z Gymnázia ve Žďáru nad Sázavou, která ze všech nejlépe absolvovala závěrečný test.

ČEZ: Jediná dívka ze středních Čech se mezi ostatními studenty v Jaderné elektrárně Dukovany neztratila
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Druhý letošní běh Jaderné maturity byl přitom výjimečný vysokým počtem dívek mezi studenty. Jednou z nich byla i Michaela Flegrová, studentka prestižního Gymnázia Open Gate z Babic u Prahy. Vzdělávacího programu se tentokrát zúčastnilo 33 studentů, z toho 14 dívek, z 10 středních škol.

Třídenní program jaderné maturity byl naplněn řadou přednášek, setkání se zajímavými osobnostmi, exkurzí po elektrárně, v rámci kterých studenti navštívili například strojovnu, sklad použitého paliva, uložiště nízko a středně aktivních odpadů a řadu dalších zajímavých míst a zařízení. Závěr opět patřil setkání a diskusi s předsedkyní Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Danou Drábovou.

„Je to moc příjemný pocit být královnou jaderné maturity. Kluci jsou přece jen více techničtějšími typy, takže častěji vyhrávají v podobných soutěžích a aktivitách. Moc mě těší, že jsem je jako zástupce něžnějšího pohlaví dokázala porazit,“ řekla první královna Jaderné maturity, pro niž je fyzika a hlavně ta jaderná, případně částicová, velmi zajímá. Není proto divu, že se jí v Jaderné elektrárně Dukovany líbilo.


Michaela Flegrová před vstupem do Jaderné elektrárny Dukovany během testu na alkohol. 

Stejně nadšená jaderným provozem byla i Michaela Flegrová z prestižní školy Open Gate, která se vyznačuje netradičním způsobem výuky s důrazem na člověka jako individuum. „O jaderné maturitě jsem se dozvěděla z webových stránek Skupiny ČEZ. Neváhala jsem se přihlásit, neboť její absolvování mi může pomoci ke studiu fyziky v Anglii nebo Nizozemí,“ poznamenala studentka. Po absolvování diskuze s Danou Drábovou pak ještě Michaela Flegrová uvedla: “Jsem příznivcem jaderné energetiky. Zejména proto, že je pro nás alternativou ke spalování fosilních paliv, což je určitě méně ekologické než výroba elektrické energie z jádra.“

Nejlepším důkazem, že svá slova myslí Michaela vážně, je skutečnost, že v závěrečném testu získala 17 bodů z 20 možných. A přestože nezískala pomyslnou královskou korunu, jedno prvenství se jí upřít nedá. Byla totiž jediným účastníkem, respektive účastnicí, dukovanské jaderné maturity ze středních Čech. Ostatní studenti pocházeli ze středních škol v Jihomoravském kraji a z kraje Vysočina.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lesy ČR: Obnovená retenční nádrž na Šluknovsku zadrží vodu i v době velkého sucha

12:18 Lesy ČR: Obnovená retenční nádrž na Šluknovsku zadrží vodu i v době velkého sucha

Retenční nádrž zvanou „Vojenská“ zrekonstruovaly u Jiříkova na Šluknovsku v severních Čechách Lesy Č…