ČEZ: Mimo elektrárny vyjížděli hasiči k dopravním nehodám i požárům

16. 7. 2014 12:41

Profesionální hasiči z elektráren Tušimice a Prunéřov absolvovali během prvního pololetí letošního roku 95 výjezdů. Tušimičtí vyjížděli ve 28 a prunéřovští v 67 případech. V rámci Integrovaného záchranného systému Ústeckého kraje (IZS) zasahovali sedmkrát. Tradiční samozřejmostí byla likvidace následků dopravních nehod na silnicích v okolí, za plot elektráren vyjížděli i ke dvěma požárům.

ČEZ: Mimo elektrárny vyjížděli hasiči k dopravním nehodám i požárům
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

„Kolegové z Tušimic zasahovali v rámci IZS třikrát, prunéřovští měli čtyři výjezdy,“ říká Luboš Lorenz, velitel Pobočné stanice požární ochrany Elektráren Tušimice a Prunéřov. Jak dodal, v případě nehodovosti se na statistice tradičně podepsala silnice 1/13 v sousedství Elektráren Prunéřov a také zadní komunikace kolem prunéřovské jedničky, kde vlivem nepřizpůsobilé jízdy havarovali dva řidiči. „Požár jsme pomáhali likvidovat dvakrát. Na konci ledna zachvátily plameny obytný dům v Prunéřově a krátce na to na začátku února opět hořela takzvaná Korea v Klášterci nad Ohří. Bohužel k jednomu zahoření zapříčiněnému technickou závadou na zauhlovací věži jsme museli vyjet i v lokalitě elektráren Prunéřov,“ doplnil velitel hasičů.

Technickou a technologickou pomoc poskytovaly hasičské jednotky ve 30 případech. Tušimičtí tak mají na svém kontě 13 a prunéřovští 17 zásahů. Předzdravotní pomoc poskytovali elektrárenští hasiči v sedmi případech. Jednalo o dvě náhlé nevolnosti na pracovišti a jeden pracovní úraz zaměstnance dodavatelské firmy, v ostatních případech ošetřovali účastníky dopravních nehod. Zatímco v Tušimicích měli pouze jeden dohled nad prací s otevřeným ohněm, v Prunéřově jich bylo osm.

„Takzvaných ostatních zásahů jsme absolvovali celkem 42. Kromě planých poplachů, různých kontrol protipožárních opatření a podobně jsme museli několikrát likvidovat následky prudkých lijáků odčerpáváním vody ze zaplavených prostor, ale také úniky nafty a oleje z vozidel pohybujících se hlavně na staveništi komplexní obnovy, kde stačí málo a je hned proražená nádrž. Rovněž jsme likvidovali nebezpečný včelí roj a následky destrukce sila s vápencovou suspenzí,“ podotkl Luboš Lorenz. 

Nedílnou součástí pracovních povinností hasičů byly i prověřovací cvičení. „Některá se námětově opakují, neboť se jedná o zabezpečení stěžejní technologie nezbytné pro chod elektráren. V rámci probíhající komplexní obnovy prunéřovské dvojky se také stále více zaměřujeme na stíněné podmínky. Proto neustále prověřujeme naši rychlost a dojezdnost na nejrůznější místa v elektrárně, a to vzhledem k četným objížďkám, zúženým komunikacím a kumulaci stanovišť nejrůznějších dodavatelských firem. Rychlost a dojezdnost samozřejmě sledujeme i v Elektrárně Tušimice,“ uzavřel velitel elektrárenských hasičů

Ota Schnepp, mluvčí Skupiny ČEZ pro severní Čechy

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ČEZ

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

JE Temelín: Na přípravě originálního kalendáře se podílely děti z okolních základních škol

12:39 JE Temelín: Na přípravě originálního kalendáře se podílely děti z okolních základních škol

Sedmnáct tisíc netradičních kalendářů budu v následujících týdnech dostávat obyvatelé v okolí Jadern…