ČEZ: Na Dlouhých stráních diskutují studenti geografie z 30 evropských zemí nejen o migraci

21.09.2019 20:51

Hotel Dlouhé stráně v Koutech nad Desnou se stal základnou pro 300 studentů geografie z 30 evropských zemí. Kromě výročního kongresu mezinárodní studentské geografické společnosti EGEA se na workshopech a diskuzích věnují odborným záležitostem, letošním hlavním tématem je nucená migrace.

ČEZ: Na Dlouhých stráních diskutují studenti geografie z 30 evropských zemí nejen o migraci
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ
reklama

Kromě toho mají na programu zábavu, poznávání kultury jednotlivých států, exkurzi do přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé stráně (ZDE) a objevování přírody Jeseníků.

„Hlavním vědeckým tématem letošního ročníku je nucená migrace, navázaná na problém Sudet. Zabýváme se několika parametry, od změny využití krajiny po vystěhování až třeba po migraci rostlin a o tématu samozřejmě diskutujeme i v kontextu dnešní situace,“ řekl za organizátory Vít Volný. V rámci dalších workshopů a vědeckých dílen, které vedou profesoři z univerzit, sami studenti i další hosté, se mladí lidé věnují například problematice kůrovce.

Po práci a diskuzích přichází řada na zábavu: jeden večer byl ve znamení tradičních regionálních pokrmů, na dalším překvapili místní pořadatelé účastníky českou dětskou specialitou – diskotékou v pyžamech, na řadu přišly i kytary.

Čas zůstal i na poznávání jesenické přírody – mladí geografové se kromě Dlouhých strání vypravili taky do lázní, jeskyní nebo za hledači zlata do Zlatých hor.

Partnerem akce jsou přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, Masarykovy univerzity, Palackého univerzity i Ostravské univerzity, studenty podpořil i Olomoucký kraj, společnost ENVIPARTNER, Skupina ČEZ (ZDE) nebo regionální partneři v čele s pivovarem Holba.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže: Převzetí skupiny AERO neohrozí hospodářskou soutěž

22:11 Úřad pro ochranu hospodářské soutěže: Převzetí skupiny AERO neohrozí hospodářskou soutěž

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil svým rozhodnutím z 19. října 2020 soutěžiteli AERO Inve…