ČEZ: Pátým rokem věnovali dobrovolníci svůj čas dobré věci

22.10.2012 13:13

Šestnáct zaměstnanců Skupiny ČEZ věnovalo svůj dnešní pracovní den obecně prospěšné společnosti s názvem Žebřík. Dobrovolníci třídili a rovnali darované oblečení pro dva dobročinné obchody v Mariánských Horách a Porubě. Celkově se do letošní pomoci neziskovým organizacím na severu Moravy zapojilo 60 zaměstnanců Skupiny ČEZ.

ČEZ: Pátým rokem věnovali dobrovolníci svůj čas dobré věci
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Kdo si najde „Čas pro dobrou věc,“ může jeden pracovní den v roce věnovat potřebným. Skupina ČEZ tuto možnost nabízí svým zaměstnancům již pátým rokem. Tentokrát dobrovolnice pomáhaly v Ostravě a uzavřely tak letošní sérii skupinových akcí.

Šestnáct personalistek se rozhodlo podpořit organizaci, která provozuje dva dobročinné obchody. Prodává v nich darované předměty, zejména oblečení. Celý výtěžek pak soustředí na rekonstrukci stacionáře Žebřík v Nové vsi u Ostravy, který začne sloužit handicapovaným lidem na jaře příštího roku. Dokončovací práce provádějí „přátelé Žebříku“ ve svém volném čase a o víkendech.

Dobrovolníci ze severní Moravy letos nepomáhali poprvé, čtyřiačtyřicet zaměstnanců Skupiny ČEZ věnovalo v posledním zářijovém týdnu svůj pracovní den šesti neziskovým organizacím. V Opavě, Ostravě a Šumperku pracovali pro Dům sv. Cyrila a Metoděje, Dětský domov Na Vizině, Armádu spásy, Dětské centrum Domeček, Centrum Pomněnka a Hospic sv. Lukáše.

Informace o moravských veřejně prospěšných organizacích, kterým v letošním roce pomáhali zaměstnanci Skupiny ČEZ: 

Žebřík, obecně prospěšná společnost: byla založena roku 2008 s cílem vybudovat stacionář pro mladé, a to nejen pro žáky ostravské Základní speciální školy. Jejím cílem je aktivně pomáhat handicapovaným lidem a svépomocí pro ně vybudovat denní stacionář v Nové vsi u Ostravy. Ten by měl být slavnostně otevřen na jaře příštího roku.

Charita Opava, Dům sv. Cyrila a Metoděje pro zrakově postižené - poskytuje sociálně aktivizační služby a chráněné bydlení. Cílovou skupinu tvoří dospělí, těžce zrakově postižení nebo lehce mentálně postižení občané z celé republiky. Jsou to lidé, kteří i přes svůj handicap chtějí žít běžným životem - dále se vzdělávat, samostatně bydlet či aktivně trávit svůj volný čas.

Charita Ostrava, Hospic svatého Lukáše - je určen pro osoby nevyléčitelně nemocné v terminálním stádiu života, jejichž obtíže nevyžadují léčbu v nemocnici a není možné je zvládnout ani v domácím prostředí. Cílem práce týmu odborníků hospice je dosažení co nejlepší kvality života nemocného i jeho rodiny.

Centrum Pomněnka, Šumperk - od roku 1997 poskytuje denní služby pro osoby s mentálním postižením. Posiluje sociální začleňování osob s mentálním postižením. Snaží se, aby si udržely stávající schopnosti a dovednosti a našly řešení jejich nepříznivé sociální situace.

Dětský domov Na Vizině, Slezská Ostrava, třetím rokem nabízí ústavní výchovu pro děti a mládež. S náhradní rodinou zde vyrůstají děti, které nemohou být vychovávány ve vlastní rodině a nebyly zařazeny do programu osvojení. Celodenní režim probíhá v rodinné skupině.

Dětské centrum Domeček, Ostrava - poskytuje zdravotní, výchovnou a sociální péči dětem ve věku do 5 let. Jedná se o nestátní zdravotnické zařízení. Péče je poskytována formou ústavní péče v nepřetržitém provozu a částečně ambulantně, kapacita centra je 100 dětí.

Armáda spásy, Ostrava – Poruba, stará se o ty, kteří potřebují pomoc, či se ocitli bez střechy nad hlavou, stejně jako o osamělé a hledající. Podílí se na prevenci bezdomovectví v Ostravě, provozuje Centrum sociálních služeb pro ženy a matky s dětmi nebo Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež.

O projektu:

Projekt firemního dobrovolnictví „Čas pro dobrou věc“ organizuje Skupina ČEZ od roku 2008. Jedná se o dlouhodobou spolupráci založenou na dobrovolnosti všech zúčastněných stran. Během čtyř let se zapojilo 1541 firemních dobrovolníků, kteří pomáhali průměrně v 50 veřejně prospěšných organizacích ročně. Tato forma pomoci doplňuje firemní filantropii jako součást společensko odpovědných aktivit Skupiny ČEZ.

Společnost ČEZ jako největší firemní dárce získala poosmé ocenění „TOP Odpovědná firma“ v kategorii podle absolutního objemu rozdělených prostředků. Umístění v žebříčku jí přineslo speciální ocenění platformy Byznys pro společnost – FIRMA A ŠKOLA za dlouholetý systematický a strategický přístup k rozvoji vzdělávání v České republice.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ČEZ

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zlínský kraj: Rada kraje rozhodla o změně ve vedení Krajské nemocnice T. Bati

22:33 Zlínský kraj: Rada kraje rozhodla o změně ve vedení Krajské nemocnice T. Bati

Rada Zlínského kraje ve funkci jediného akcionáře Krajské nemocnice T. Bati, a. s. dnes odvolala z p…