ČEZ: Permoníkům v infocentru stále více lezou za uhlím hledači pokladů

31.07.2015 16:31 | Zprávy

O klasické výrobní zdroje energie Skupiny ČEZ na severu Čech projevilo během prvního pololetí zájem 2 461 návštěvníků z různých míst v ČR i zahraničí.

ČEZ: Permoníkům v infocentru stále více lezou za uhlím hledači pokladů
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Konkrétně do Elektrárny Tušimice se jich vydalo 1 381 a do Elektrárny Počerady 151.  Virtuální prohlídku nového zdroje a dalších zajímavostí z oblasti energetiky pak absolvovalo v Informačním centru Ledvice 939 zájemců.

Do Elektrárny Počerady tradičně zavítali studenti z ČVUT Praha na svou čtyřdenní povelikonoční praxi. Letos jich bylo 17, přičemž studijní pobyt v elektrárně byl již dvacátý první v pořadí. “Každoročně k nám jezdí i vysokoškoláci z přírodovědné fakulty Univerzity Karlovy, tentokrát jich bylo šestadvacet,“ uvedla Marie Šlajchová, asistentka ředitele, která má v Elektrárně Počerady exkurze na starosti. Jak dodala, stranou nezůstala ani VŠCHT Praha, z níž na exkurzi dorazilo 50 studentů, ze Střední průmyslové školy v Ústí nad Labem pak přijelo 18 středoškoláků. „Do celkové návštěvnosti v prvním pololetí je ještě zapotřebí započítat 38 pracovníků ICT Praha a čtyřčlennou skupinu technických odborníků, kteří hodnotí projekty vědy a výzkumu financované z fondu Evropské unie.“

Prohlídku zmodernizovaného provozu Elektrárny Tušimice si během prvního pololetí nenechalo ujít 1 381 návštěvníků. Byli mezi nimi jak vysokoškoláci a středoškoláci, tak i žáci ze základních škol ze severních, středních a západních Čech. Zájem o prohlídku měli nejen jednotlivci, ale hlavně organizované skupiny, mimo škol ho například projevilo 20 členů Klubu železničních cestovatelů či 30 účastníků takzvaného Buštěhradského fóra.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MŽP: Nové vedení představilo zaměstnancům priority resortu

22:33 MŽP: Nové vedení představilo zaměstnancům priority resortu

Shodit mediální nálepky, představit se tváří v tvář a jasně deklarovat, že základem nové etapy resor…