ČEZ: SPŠ v Ostrově již zná své letošní novodobé Prokopy Diviše

23.06.2021 21:01 | Zprávy

Motivační program Prokopa Diviše pro školní rok 2020/21, který pro studenty elektrooborů z partnerských škol Skupiny ČEZ již popáté vyhlásila ČEZ Distribuce, má v případě SPŠ Ostrov již své vítěze. Devět nejlepších z prvního až třetího ročníku studia oboru elektrotechnika si tak převzalo diplomy a symbolické šeky s částkami 16, 11, 7 tisíc korun. SPŠ Ostrov se přitom zapojila do motivačního programu již popáté.

ČEZ: SPŠ v Ostrově již zná své letošní novodobé Prokopy Diviše
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

„Prokop Diviš je opravdu zajímavým programem, už jen proto, že je motivačním pro všechny bez rozdílu. Záleží jen na snaze, píli a vlastní aktivitě žáků. Na finanční odměnu tak může dosáhnout doslova každý. Prokop Diviš tak vyloženě říká, když budete dobří a budete chtít, počítáme s vámi. Navíc nám, jako partnerské škole, umožňuje více spolupracovat se Skupinou ČEZ, což jsme ocenili zvláště během letošního školního roku, který byl prakticky celý vystavěn na distanční výuce,“ říká Pavel Žemlička, ředitel SPŠ Ostrov.  

Uzavření škol pro prezenční výuku přineslo distanční formu vzdělávání s řešením studijních zadání domácím samostudiem a následným vypracování zadaných prací přes počítače. To vše se ovšem neukázalo jako nějaké omezení, ale naopak jako příležitost. „Motivační program byl tak pro nás i jedním z vodítek, kdo se studiu doma věnuje se stejným zanícením, jako by byl ve škole. Musím říct, že většina žáků mně v tomto směru nezklamala,“ dodal ještě ředitel školy. Za velmi chvályhodné přitom považuje to, že ČEZ Distribuce podporuje technické vzdělávání a motivace žáků ke studiu technických oborů i v tak nelehké době. „Díky Skupině ČEZ jsme také měli k dispozici pravidelní výuková videa, naši žáci pak virtuálně navštívili jadernou elektrárnu, seznámili se s obnovitelnými zdroji i s principy klasické energetiky.“ 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Zuzana Majerová byl položen dotaz

Co by EU měla z toho, kdyby nás zatáhla do války?

Vy tvrdíte, že se o to pokouší. Proč by to dělala? A k té mírové iniciativě Trupma. Podle vás je jeho návrh vůči Ukrajině spravedlivý? Nezohledňuje jen zájmy USA a Ruska?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

DPP: Zmodernizovaná stanice metra Pankrác opět slouží cestujícím

19:15 DPP: Zmodernizovaná stanice metra Pankrác opět slouží cestujícím

Od dnešní 14. hodiny vlaky metra na lince C opět zastavují ve stanici Pankrác.