ČEZ Teplárenská podporuje průmyslový rozvoj v Trutnově

06.05.2021 15:13

Rozvoj trutnovské průmyslové zóny a vznik nových firem přináší i zvýšené nároky na připojování nových zákazníků na centrální zásobování teplem.

ČEZ Teplárenská podporuje průmyslový rozvoj v Trutnově
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ
reklama

K větším odběratelům, které ČEZ Teplárenská připojila v loňském roce i přes covidová omezení, patří objekt společnosti Autostyl a.s.

Anketa

Jste Čech, nebo Evropan?

96%
2%
hlasovalo: 22116 lidí

Jde o nový pneuservis se skladem pneumatik a centrum ojetých vozů, které vzniká v několika patrech, včetně kanceláří v prostorách bývalé továrny Texlen, naproti stávajícímu areálu společnosti Autostyl. Sklad pro 4 500 pneumatik i pneuservis již fungují od loňského roku a centrum ojetých vozů se dokončuje. Roční spotřeba areálu dosahuje 2 500 GJ tepla.

Připojen byl i nový výrobní závod společnosti Pepperl+Fuchs Manufacturing, který v loňském roce vyrostl v Trutnově v průmyslové zóně Krkonošská. Nový závod tvoří tři tisíce metrů čtverečných výrobních prostor, dva tisíce metrů administrativních prostor, tisíc pět set metrů čtverečných skladů a další stejně velkou plochu zabírá technické zázemí včetně gastroprovozu. Firma se zaměřuje na průmyslovou technologii senzorů a oblast ochrany proti výbuchu elektrickým proudem. Její roční spotřeba tepla je 4 500 GJ.

Z větších odběratelů připojila aktuálně v dubnu ČEZ Teplárenská novou automyčku a čerpací stanici pohonných hmot vedle obchodního domu TESCO v průmyslové zóně Krkonošská. Roční spotřeba zde činí 450 GJ tepla.

„A v jednání jsou další projekty z řad velkých firem v průmyslovém sektoru nebo v bytovém sektoru, kde se nám také daří připojovat nové odběratele. Jsme a chceme být i nadále spolehlivým partnerem pro nové odběratele a pro všechny, kterým teplo již dodáváme, nabízíme i další služby. Konkurenceschopnost, stabilita a komfort dodávek tepla jsou proto u nás na prvním místě,“ říká Radim Sobotík, obchodní ředitel ČEZ Teplárenské.

Společnost není jen dodavatelem tepla. Nabízí svým zákazníkům komplexní služby související s dodávkou tepla: obsluhu a provozování tepelných zařízení, čištění výměníků tepla, řešení legislativních povinností i energeticky úsporná řešení. Více najdete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo vnitra: Vláda schválila materiály, týkající se bezpečnosti

8:24 Ministerstvo vnitra: Vláda schválila materiály, týkající se bezpečnosti

Zpráva o situaci v oblasti vnitřní bezpečnosti a veřejného pořádku, Zpráva o extremismu a předsudečn…