ČEZ Teplárenská pomohla školám v Orlové a Bohumíně

18.09.2023 13:07 | Tisková zpráva

Model lidské páteře, tablety a další pomůcky budou od letošního školního roku využívat žáci dvou škol z Orlové a Bohumína díky daru společnosti ČEZ Teplárenská, která do obou měst dodává teplo. Energetici pomáhají místním školám pravidelně, letos směřují dary ve výši 25 tisíc korun do přírodovědných předmětů.

ČEZ Teplárenská pomohla školám v Orlové a Bohumíně
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

„Školství a vzdělávání všeobecně v regionech, kde naše společnost působí, podporujeme dlouhodobě. Kromě specifických žádostí jsme například během uplynulých pěti let podporovali žáky prvních tříd nákupem výtvarných potřeb. Nyní jsme ovšem zvolili zcela odlišný koncept podpory u příležitosti zahájení nového školního roku. Každá z obdarovaných škol dostane 25 000 korun na vybavení učeben či pomůcky pro výuku přírodovědných předmětů na druhém stupni ZŠ,“ říká Rostislav Díža, generální ředitel ČEZ Teplárenské.

V Orlové mají z daru radost v ZŠ Jarní, která se zaměřuje na výuku dětí se speciálními vzdělávacími potřebami. Kantoři jim proto pořídí například model lidské páteře v životní velikosti, modely vývojových stádií některých živočichů od vajíčka až po dospělého jedince, výukovou sadu pro magnetismus a sadu optiky pro pochopení funkce oka. „Podobné didaktické pomůcky pomáhají našimi žákům rozvíjet myšlení, při manipulaci s předměty mohou využít více smyslů. Díky tomu si děti vytvoří konkrétnější představu o probíraném učivu,“ vysvětlila ředitelka školy Soňa Balonová.

V bohumínské ZŠ Bezručova měli o využití daru jasno od počátku a proto už mají tablety nakoupené. „Dotace na digitalizaci a výpočetní techniku šly zatím hlavně do větších škol, proto jsme rádi, že teď mohou využívat moderní technologie i žáci naší menší školy. Navíc od letošního roku začínáme učit podle nového rámcového vzdělávacího programu, který upravuje i přístup k informatice a zaměřuje se mimo jiné na rozvoj informativního myšlení. Tablety ale budeme používat napříč předměty včetně přírodovědných,“ upřesnila ředitelka ZŠ Bezručova Barbora Sovová.

Kromě škol na severu Moravy podpořila ČEZ Teplárenská také základní školy v Teplicích, Bílině, Jirkově, Trutnově a Hodoníně.

reklama

autor: Tisková zpráva

Klára Kocmanová byl položen dotaz

Proč jsou veřejné charitativní sbírky daněny?

Sbírku na Martínka chcete sice od daně osvobodit, což je super, ale mě šokovalo, že jde o výjimku. Není to nelidské danit pomoc potřebným? Hodláte s tím něco dělat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Správa železnic: Opravená fasáda teplického nádraží se odhaluje v plné kráse

16:13 Správa železnic: Opravená fasáda teplického nádraží se odhaluje v plné kráse

První část rekonstrukce nádražní budovy v Teplicích se chýlí ke konci. Z památkově chráněného objekt…