ČEZ Teplárenská už začala lidem v Orlové a Bohumíně dodávat teplo

26.09.2018 22:16

Společnost ČEZ Teplárenská ze Skupiny ČEZ zahájila v pondělí dodávky tepla do Orlové a dnes do Bohumína. Firma je na zimu připravena, v letních měsících zajistila pravidelné kontroly i plánovanou údržbu.

ČEZ Teplárenská už začala lidem v Orlové a Bohumíně dodávat teplo
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

V průběhu podzimu začne firma dodávat teplo také do nových skleníků na pěstování rajčat, které v Dolní Lutyni staví společnost NWT.

Topná sezona začala v Orlové a Bohumíně zhruba o týden později než před rokem. „Teplo začínáme dodávat poté, kdy průměrná denní teplota ve dvou po sobě jdoucích dnech klesne pod 13 stupňů Celsia,“ vysvětlil legislativní podmínky zahájení topné sezony obchodní ředitel ČEZ Teplárenská Radim Sobotík s tím, že v Orlové si spuštění dodávek tepla vyžádali dokonce s dvoudenním předstihem.

Loňský požár v dětmarovické elektrárně dodávky tepla nijak neohrozí. „Elektrárna už má v běžném provozu dva bloky. Navíc máme v areálu elektrárny připraveny záložní zdroje na plyn i topný olej,“ vysvětlil Radim Sobotík.

V obou městech je na centrální zásobování teplem od ČEZ Teplárenské napojeno téměř 13 000 domácností, z toho kolem 8 800 v Orlové a další zhruba čtyři tisíce v Bohumíně. Výhodou centrálních dodávek je kromě stabilních cen také minimalizace ekologické zátěže regionu – díky investicím Skupiny ČEZ vypouští Elektrárna Dětmarovice do ovzduší minimum nebezpečných látek a splňuje ty nejpřísnější evropské normy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Agentura ochrany přírody a krajiny: Nový biotop pro drobné vodní živočichy uprostřed pastviny u Bartošovic v Orlických horách

22:45 Agentura ochrany přírody a krajiny: Nový biotop pro drobné vodní živočichy uprostřed pastviny u Bartošovic v Orlických horách

Nad obcí Bartošovice v Orlických horách na pravostranném přítoku Bartošovického potoka byl letos dok…