ČEZ: Trh fotovoltaik a dalších úsporných řešení rychle roste

23.11.2022 15:02 | Komerční článek

České domácnosti, firmy i veřejná správa mají rekordní zájem o fotovoltaiky a další řešení moderní energetiky. Odráží se to v historicky nejvyšším růstu poptávky po střešních fotovoltaikách i v tržbách společnosti ČEZ ESCO, dodavatele energetických úspor a dalších řešení pro firmy a obce. Instalace fotovoltaik pro domácnosti stoupla meziročně na téměř trojnásobek a tržby ČEZ ESCO vzrostly o více než polovinu.

ČEZ: Trh fotovoltaik a dalších úsporných řešení rychle roste
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Skupina ČEZ ESCO zahrnující pestrý mix firem nabízejících moderní a úsporná energetická řešení od fotovoltaik, přes vytápění, klimatizace a osvětlení až po elektromobilitu, vykázala za prvních devět měsíců letošního roku v České republice a na Slovensku tržby ve výši 6,2 miliardy korun, tj. meziročně o 55 procent více. Za čísly stojí zvyšující se zájem o energetické úspory, instalace fotovoltaických elektráren a dalších řešeni. Vedle organického růstu přispěly k pozitivnímu výsledku i akvizice nových společností EP Rožnov nebo CAPEXUS.

„Česká energetika se rychle mění. Podniky i obce chtějí energetické úspory a fotovoltaické elektrárny, které jim umožňují zajistit si část výroby elektřiny z vlastního zdroje na desítky let dopředu. Je to vidět na našich tržbách i na stále rostoucí poptávce. Momentálně máme v přípravě asi stovku velkých projektů fotovoltaik a zájmu o projekty úspor a další řešení snižují účty za energie i emise CO2,“ říká Kamil Čermák, generální ředitel ČEZ ESCO,

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: komerční tisková zpráva

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

Také by mě ty vaše seznamy zajímaly

Můžete otevřeně sdělit, kolik tato vláda vyvezla techniky na Ukrajinu? Jestli vás dobře chápu, tak na rozdíl od nás lidí máte k dispozici nějaký seznam. Zveřejníte ho? A dá se vyčíslit celková pomoc Ukrajině - nejen kterou jsme vyvezli, ale i ta, kterou jim poskytujeme tady?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Policie ČR: Úspěšná mezinárodní operace PATHFINDER

22:33 Policie ČR: Úspěšná mezinárodní operace PATHFINDER

Národní centrála proti terorismu, extremismu a kybernetické kriminalitě služby kriminální policie a …