ČEZ: V Nákří na Lundárku si to rozdali pytláci

09.09.2019 8:24 | Zprávy

Na rybníku Lundárek v Nákří na Českobudějovicku si to v sobotu 7. září mezi sebou rozdali pytláci z celého okolí. Nikoli tajně, ale zcela veřejně. Nehrozil jim totiž žádný trest. Ti nejlepší získali dokonce titul a odměnu.

ČEZ: V Nákří na Lundárku si to rozdali pytláci
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Čtvrtý ročník „pytlačení“ u Lundárku, které uspořádala obec s podporou Skupiny ČEZ v rámci programu letošního Oranžového roku v okolí Jaderné elektrárny Temelín, ovlivnilo podobně jako loni nepříznivé počasí. Pršelo a sobota byla zřejmě nejchladnějším dnem letošního léta. Přesto se ho zúčastnilo celkem čtyřiatřicet lovců, o devět víc než loni. Dvanáct dětí a dvaadvacet dospělých.

„U zrodu této akce stál můj předchůdce Pavel Božovský a temelínská elektrárna ji od začátku pravidelně podporuje. Přestože jde o nízkonákladovou obecní aktivitu, nám to samozřejmě usnadňuje její organizační a finanční zajištění. Soutěž má od začátku vynikající ohlas, proto v ní budeme i nadále pokračovat,“ konstatoval starosta Nákří Miloslav Jodl.

Kdo se domnívá, že pytlačení nemá žádná pravidla, snad vyjma jediného, tedy nenechat se chytit, má určitě pravdu. V Nákří ovšem byly mantinely sobotního „pytlačení“ velmi přesně nastavené. Přísně zakázáno bylo veškeré komerční rybářské náčiní s výjimkou vlasce, háčku, olůvka a podběráku, ovšem nejlépe domácí výroby. Bývalému starostovi Pavlu Božovskému tak stačil klacek a kus pytle od brambor. Ani ten ale nebyl příliš potřeba. Jeho jediným úlovkem byl třiadvacet centimetrů dlouhý karas. I ten ale stačil v konečném účtování na celkové dělené páté místo. „Ani moc neprší. Je to skvělé a moc si to užívám. Poprvé konečně v roli účastníka, nikoli organizátora,“ pochvaloval si Božovský.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Zdravé školní jídelny a kvalitní výživa od útlého věku

Jsem jedině pro, ale uvědomujete si, že právě zdravou stranu si čím dál víc lidí nemůže dovolit? Vždyť už teď řada rodičů nemá ani peníze na školní obědy, a jestli by byli kvalitnější, což jsem pro, asi by byli i dražší, a tím pádem na ně nebude mít ještě víc lidí. Nebo máte snad řešení? Jaké?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČNB ponechává sazbu proticyklické kapitálové rezervy na 1,25 %

22:14 ČNB ponechává sazbu proticyklické kapitálové rezervy na 1,25 %

Bankovní rada na svém jednání o finanční stabilitě rozhodla ponechat sazbu proticyklické kapitálové …