ČEZ: V Temelíně vyvezli palivo z reaktoru prvního bloku a pokračují v kontrolách

28.04.2022 15:02 | Komerční článek

Všech 163 palivových souborů plánovaně vyvezli technici Jaderné elektrárny Temelín z reaktoru prvního bloku. Vyvážení trvalo necelých pět dní. Nyní se odborníci připravují na odvoz kontejnerů s použitými soubory. První blok je z důvodu výměny paliva plánovaně odstaven od 15. dubna.

ČEZ: V Temelíně vyvezli palivo z reaktoru prvního bloku a pokračují v kontrolách
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Necelých pět dní trvalo vyvezení všech 163 palivových souborů z reaktoru prvního bloku. Do vedlejšího bazénu skladování technici soubory přesouvali pomocí dálkově ovládaného zavážecího stroje.

Vše přitom probíhalo pod vodou, která dostatečně chránila ostatní pracovníky na reaktorovém sále. Současně technici připravují na odvoz dvou kontejnerů s použitým palivem do skladu v areálu elektrárny. „Ve dvou těchto kontejnerech je přibližně třicet tun paliva, díky kterému se mohlo ušetřit přibližně šest miliónů tun CO2 z uhelných elektráren. Mimochodem z těchto souborů vznikla elektřina, která odpovídá přibližně půlroční spotřebě všech českých domácností,“ uvedl Jan Kruml, ředitel Jaderné elektrárny Temelín.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Česká pirátská strana byl položen dotaz

Proč

Mne by zajímalo proč až teď prosazujete věci které jste mohli udělat jak jste byly ve vládě /rodičak atd./Děkuji .Mamlas

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Správa železnic: Pokrytí prvních železničních tunelů sítí 5G

22:33 Správa železnic: Pokrytí prvních železničních tunelů sítí 5G

Správa železnic zlepšila kvalitu a dostupnost hlasových i datových služeb pro cestující ve vlacích n…