ČEZ: V jaderné elektrárně rozdávali žákům vysvědčení i energii na prázdniny

30.06.2022 16:09 | Komerční článek

Zvoláním „Hurá na prázdniny!“ skončila dnešní mimořádná návštěva žáků první až třetí třídy Základní školy Rouchovany, kteří si pro vysvědčení přijeli netradičně do Infocentra nedaleké Jaderné elektrárny Dukovany.

ČEZ: V jaderné elektrárně rozdávali žákům vysvědčení i energii na prázdniny
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Začátek očekávaných prázdnin jim energetici zpříjemnili doplněním energie v podobě dobrot a osvěžení. K tomu jim průvodkyně připravily překvapení v podobě drobného dárku.

Energetici Jaderné elektrárny Dukovany dnes ráno v Infocentru přivítali třicet dva žáků Základní školy z nedaleké obce Rouchovany, aby jim zpestřili poslední den školy. Úvodem děti v jaderné elektrárně přivítali skřítci Eneři (Joulinka a Watík). Hlavní slovo pak měly paní učitelky, které slavnostně všem žákům předaly vysvědčení a udělaly skutečnou tečku za končícím školním rokem. Zejména pro prvňáčky, kteří dostali své první vysvědčení a čekají je první letní prázdniny, to byl velký den.

Následně žáky za pomyslnou hranici začínajících prázdnin přenesly průvodkyně Infocentra, které každé ze tříd přinesly energetický dort plný vitamínů. Pro pobavení a umocnění zážitku z návštěvy Infocentra jim na cestu domů předaly pár dárků s bezpečnostními prvky.

Anketa

Vláda Petra Fialy dle vašeho mínění povládne (ptáme se od 30.6.2022)

95%
hlasovalo: 10970 lidí

„Jsme moc rádi, že jsme mohli dětem poslední den školy zpestřit krátkým výletem do elektrárny a za všechny, kteří v elektrárně pracují, jim přejeme krásné prázdniny a spoustu letních zážitků. “, popřál dětem ředitel Jaderné elektrárny Dukovany, Roman Havlín.

Už v minulých letech si pro vysvědčení do Infocentra přijely děti z dalších okolních obcí, například Dalešic, Mohelna nebo Hrotovic.

Od začátku roku elektrárna Dukovany vyrobila 7 142 261 megawatt hodin elektřiny. Dukovany a Temelín jsou zdroje, které produkují největší množství čisté elektrické energie a podílí se tak výraznou měrou na bezemisní výrobě Skupiny ČEZ. Ročně se díky jaderným elektrárnám nevypustí do ovzduší přibližně dvě desítky miliónů tun CO2.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: komerční tisková zprávaTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MZV: Černínský palác hostil odbornou diskuzi o vlivu dezinformací

22:54 MZV: Černínský palác hostil odbornou diskuzi o vlivu dezinformací

V rámci svého předsednictví v Radě EU zorganizovalo MZV 21. – 22. září 2022 v Černínském paláci tzv…