ČEZ připravuje pomoc pro požárem zasažené České Švýcarsko

27.07.2022 17:23 | Komerční článek

Společnost ČEZ a její Nadace ČEZ poskytnou Národnímu parku České Švýcarsko pomoc na obnovu, jakmile se podaří uhasit ničivý požár, který oblast sužuje od neděle. V spolupráci s Národním parkem, obcemi i hasičským sborem připravíme konkrétní formy pomoci, podle potřeb.

ČEZ připravuje pomoc pro požárem zasažené České Švýcarsko
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Zatímco poruchové čety ČEZ Distribuce ČEZ ještě pomáhají v terénu zajišťovat bezpečnost hasičů v lokalitě Českého Švýcarska, společnost ČEZ už se připravuje na dobu, kdy se podaří oheň definitivně porazit. Společně se svou Nadací ČEZ chce podpořit hasiče, správu Národního parku, zasažené obce a případně další subjekty.

„Požár v Českém Švýcarsku je škoda nevyčíslitelných rozměrů. Jsme připraveni v řádech hodin začít pomáhat místním s obnovou zdejší unikátní krajiny,“ říká generální ředitel a předseda představenstva ČEZ Daniel Beneš.

Momentálně se řeší formát pomoci, tak aby byla co nejrychlejší a nejúčinnější. Jednotlivé kroky proto bude ČEZ konzultovat s místními spolky i samosprávou. Nadace ČEZ například disponuje Krizovým grantem pro obce na opravu základní infrastruktury nebo pro záchranné složky na nákup potřebného vybavení.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: komerční tisková zpráva

Kdy přidáte učitelům?

Kdy budou učitelé brát minimálně stejně, jako třeba zákonodárci? Včera v hlavních zprávvách na Nově říkali, že vaše vláda dává učitelům málo, že nemají ani na pomůcky, a lze předpokládat, že učitelé budou ze škol odcházet nebo se minimálně nepohrnou učinit noví, a že je to potřeba! Nemyslíte, že by ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ústavní soud: K právu na spravedlivý proces ve vazebním řízení

15:02 Ústavní soud: K právu na spravedlivý proces ve vazebním řízení

II. senát Ústavního soudu (soudce zpravodaj Jaroslav Fenyk) zamítl ústavní stížnost proti usnesením …