ČHMÚ: Na den otevřených dveří můžete vidět mimořádná místa a měřicí přístroje

19. 3. 2019 13:35

U příležitosti Světového dne vody (22. 3. 2019) a Světového meteorologického dne (23. 3. 2019) se otevírají k nahlédnutí místa, která spravuje Český hydrometeorologický ústav. Tradičně se otevřou dveře na všech sedmi pobočkách. Navštívit můžete i profesionální meteorologické stanice a observatoře. V příloze jsou uvedena všechna návštěvní místa.

ČHMÚ: Na den otevřených dveří můžete vidět mimořádná místa a měřicí přístroje
Foto: ČHMÚ
Popisek: ČHMÚ
reklama

Pobočky a ostatní pracoviště ČHMÚ představí široké spektrum svých činností a vy sami se budete moci přesvědčit, že to zdaleka není jen o předpovědi počasí. Budete mít možnost se seznámit s moderní technikou a přístroji na měření, které můžete zároveň porovnat s přístroji dávné historie. V letošním roce oslaví Český hydrometeorologický ústav 100 let měření. Jistě bude zajímavé takovéto intenzivní srovnání současnosti a historie ve všech oborech. Na pobočkách zažijete s meteorologem přípravu a samotnou tvorbu předpovědi počasí. Naši zaměstnanci se těší na spousty Vašich zvídavých dotazů.

Specialitou je vypuštění meteorologického balónu s radiosondou (Observatoř Praha-Libuš).  Doporučujeme navštívit Observatoř Milešovka, kde Vám může být odměnou krásný výhled a obsáhlé povídání o historii měření na nejvyšší hoře Českého středohoří. Ve spolupráci s Armádou České republiky bude v sídle ČHMÚ v pražských Komořanech k vidění mobilní hydrometeorologická souprava OBLAK.

Akce na všech místech začíná v 9.00, poslední návštěvníci budou vpuštěni v 14.00, věnovat se Vám budeme po celou dobu prohlídkové trasy. Nemějte obavy a přijďte s celou rodinou, školní děti se mohou zapojit do aktivit, které budou v rámci areálu pobočky probíhat.

Vstup je zdarma.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Správa železnic začne s realizací koncepce zvyšování bezpečnosti na regionálních tratích

19:34 Správa železnic začne s realizací koncepce zvyšování bezpečnosti na regionálních tratích

Generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda schválil Koncepci zvyšování bezpečnosti na tratích se…