ČMKOS: Regionální rada pro Liberecký kraj volila nové předsednictvo

6. 12. 2019 10:57

29. 11. 2019 se konala pravidelná schůze Regionální rady ČMKOS Libereckého kraje. Na zasedání proběhla volba nového předsednictva, které bude pokračovat v zastupování všech Odborových svazů ČMKOS na tzv. Krajských tripartitách.

ČMKOS: Regionální rada pro Liberecký kraj volila nové předsednictvo
Foto: cmkos.cz
Popisek: Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) - logo
reklama

Dnes již bývalého dlouholetého a úspěšného předsedu, Petra Mendla (OS KOVO), nahradil jednomyslně zvolený Jiří Kuchynka, OS dopravy a předseda ZO OSD Jablonec nad Nisou. Prvním místopředsedou byl znovuzvolen Tomáš Svolinský, OS pracovníků dřevozpracujících odvětví lesního a vodního hospodářství ČR a druhým místopředsedou se stal Vilém Válek, předseda ZO Diamo z OS pracovníků hornictví, geologie a naftového průmyslu ČR.

Nový předseda RR ČMKOS LK chce navázat na velmi dobrou práci bývalého předsedy, Petra Mendla. Chce například pokračovat v tzv. Paktu zaměstnanosti zaměřeného na vytva´rˇeni´ podmi´nek pro trvale´ zlepsˇova´ni´ situace na trhu pra´ce v Liberecke´m kraji, pokryti´ potrˇeb zaměstnanců, zameˇstnavatelu° a uplatneˇni´ se na trhu pra´ce pro vsˇechny, kterˇi´ chteˇji´ pracovat. Díky práci RR se cíle paktu daří v Libereckém kraji naplňovat. Dalším úkolem je zajištění respektu pro všechny odborové organizace v Libereckém kraji tak, aby byly považovány za adekvátního partnera pro zaměstnavatele i vedení Libereckého kraje. Především by ze strany vedení některých firem nemělo docházet k  účelovému vytváření odborových organizací, jejichž jediným úkolem je rozbíjet kolektivní vyjednávání těchto organizací. Z toho jasně vyplývá další úkol, a tou je podpora již existujících a vznikajících odborových organizací a jejich kolektivních vyjednávání. Dále podpora navyšování minimální mzdy a ustanovení její procentuální výše vůči průměrné mzdě tak, aby už každoročně nedocházelo k zdlouhavým jednáním s nepředvídatelným výsledkem, který může v budoucnu firmám a jejich zaměstnancům způsobovat problémy.  Rovněž se budeme snažit prosazovat zachování tzv. skupin prací, které zajišťují nepodkročitelnou výši mzdy pro jednotlivé profese zaměstnanců v ČR a v neposlední řadě budeme podporovat práci ČMKOS a všech OS, které jsou v konfederaci sdruženy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vláda prodloužila nouzový stav a platná krizová opatření do 20. listopadu

8:40 Vláda prodloužila nouzový stav a platná krizová opatření do 20. listopadu

Nouzový stav v České republice potrvá do 20. listopadu. Na základě předchozího souhlasu Poslanecké s…