ČNB: Šetření úvěrových podmínek bank

18.01.2016 14:50

Šetření úvěrových podmínek bank patří v mnoha zemích ke standardním nástrojům, které umožňují získat centrálním bankám a dalším uživatelům cenné informace o vývoji na bankovním úvěrovém trhu nad rámec údajů z pravidelného reportingu. ČNB toto šetření zavedla v létě 2012.

ČNB: Šetření úvěrových podmínek bank
Foto: wikipedia
Popisek: Česká národní banka.

Informace kvalitativního charakteru získává ČNB v rámci šetření formou strukturovaného dotazníku přímo od reprezentativního vzorku bank působících na českém úvěrovém trhu, které participují na tomto šetření.

Dotazník se zaměřuje jak na nabídkovou stranu úvěrů (vývoj úvěrových standardů a podmínek stanovovaných bankami při poskytování úvěrů), tak na stranu poptávkovou (bankami vnímanou poptávku po úvěrech ze strany domácností a firem), a vyhodnocuje nejvýznamnější faktory, které za změnami nabídky či poptávky stojí. Šetření ČNB pokrývá nejen pozorovaný vývoj úvěrových podmínek a poptávky po úvěrech v minulém čtvrtletí, ale též očekávaný vývoj v nejbližších třech měsících.

Výsledky pravidelných čtvrtletních kol šetření zveřejňuje ČNB v podobě elektronické textové publikace s grafickou ilustrací a v podobě datových souborů s agregovanými výsledky vždy v průběhu poslední dekády měsíců leden, duben, červenec a říjen.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM v Českých Budějovicích našel využití pro budovu, převzatou od policie

21:37 ÚZSVM v Českých Budějovicích našel využití pro budovu, převzatou od policie

Územní pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) České Budějovice převza…