ČOI: Dvě slevy, ani jedna neplatila

30. 12. 2016 19:07

Slevové akce často lákají spotřebitele na zvýhodněné ceny. Vždy, kdykoliv se rozhodnete pro nákup ve slevě, tak si ověřte, zda avizovaná cena na letáku odpovídá ceně v regálu a následně účtované ceně u pokladny.

ČOI: Dvě slevy, ani jedna neplatila
Foto: Česká televize
Popisek: ČOI

Mimořádná kontrola inspektorů Ústeckého a Libereckého kraje ukázala, že cena nápojů na pokladní účtence neodpovídala ani slevě uváděné v regálu, ani zvýhodněné ceně při nákupu dvou nápojů.

V polovině měsíce prosince se uskutečnila kontrola Inspektorátu ČOI Ústeckého a Libereckého kraje, která byla zaměřená na prodej výrobků v den následující po ukončení letákové akce. Inspektoři se ve své praxi často setkávají s tím, že v mnoha případech dochází k přecenění zboží pouze v pokladním systému prodejen. Spotřebitel je seznámen s původní akční, obvykle nižší cenou přímo u zboží. U pokladny mu je pak účtována cena jiná, obvykle vyšší.

Kontroly byly provedeny v supermarketech Tesco. Celkem bylo provedeno 5 kontrol, kdy v jednom případě bylo zjištěno porušení zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele. Konkrétně se jednalo o případ, kdy inspektoři provedli kontrolní nákup 2 kusů nápoje Coca–Cola 2l. Prodávající jim u pokladny účtoval o 20 korun vyšší cenu.  Na cenovce v regálu umístěné u tohoto výrobku byla uvedena prodejní cena 21,90 korun za kus a při nákupu 2 kusů prodejní cena 18,90 korun za kus. Kontrolním nákupem však bylo prokázáno, že konečná cena je 28,90 korun za kus. Tímto zjištěním byl porušen § 3 zákona č. 634/1992 Sb., který obchodníkovi ukládá prodávat výrobky za ceny sjednané v souladu s cenovými předpisy. S kontrolovanou osobou bude zahájeno správní řízení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Univerzita Karlova představuje inovovanou výroční zprávu o své činnosti. Rok 2017 představuje formou 17 příběhů

10:23 Univerzita Karlova představuje inovovanou výroční zprávu o své činnosti. Rok 2017 představuje formou 17 příběhů

Univerzita Karlova se rozhodla inovovat zpracování své výroční zprávy o činnosti za rok 2017. Změnam…