ČOI: Jezdecké přilby musí splňovat bezpečnostní požadavky

30.04.2019 15:02

Česká obchodní inspekce kontrolovala v minulém roce vybavení pro jezdce na koních. Konkrétně se jednalo o jezdecké přilby, které musí splňovat technické požadavky tak, aby se snížilo riziko zranění hlavy uživatele při případném pádu z koně.

ČOI: Jezdecké přilby musí splňovat bezpečnostní požadavky
Foto: Česká televize
Popisek: ČOI

Inspektoři zkontrolovali celkem 29 výrobků a u 10 typů zjistili nedostatky. Jednalo se o administrativní pochybení jako například chybějící návody k použití, upozornění nebo bezpečnostní instrukce v českém jazyce.

Česká obchodní inspekce provedla v minulém roce kontroly zaměřené na jezdecké přilby pro jízdu na koni. Inspektoři prověřovali u 6 hospodářských subjektů plnění povinností stanovených zákonem č. 22/1997 Sb., o technických požadavcích na výrobky a nařízení vlády č. 21/2003 Sb., kterým se stanoví technické požadavky na osobní ochranné prostředky.

Cílem kontrolní akce bylo ověřit, zda kontrolované výrobky splňují technické požadavky uvedených právních předpisů a preventivně působit na distributory tak, aby případné nedostatky odstranili a tím bylo zamezeno nebezpečným úrazům.

Česká obchodní inspekce kontrolovala povinné náležitosti v průvodní dokumentaci u 29 typů jezdeckých přileb a zjistila, že u 10 typů nebyly přiloženy návody k použití, upozornění nebo bezpečnostní instrukce v českém jazyce. Z důvodu ochrany uživatele před možnými riziky nesprávného použití jezdecké přilby zakázala ČOI po dobu potřebnou k provedení kontroly u 4 distributorů 34 kusů (10 typů) jezdeckých přileb v celkové hodnotě 135 090 Kč. Všechny hospodářské subjekty zjištěné nedostatky odstranily a provedly v této oblasti nápravu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Janáčkova filharmonie Ostrava: Symphonic Dance Music - to bude pořádná dávka emocí

15:13 Janáčkova filharmonie Ostrava: Symphonic Dance Music - to bude pořádná dávka emocí

Mimořádný projekt Symphonic Dance Music, který propojuje Janáčkovu filharmonii Ostrava, DJe Lowu a n…