ČOI: Na závěr školního roku se prodával tvrdý alkohol i pivo mladistvým

07.07.2019 7:33

Česká obchodní inspekce Královehradeckého a Pardubického kraje uskutečnila na závěr školního roku mimořádné kontroly zaměřené na zákaz prodeje alkoholu mladistvým osobám. Kontroly byly součástí celostátní akce HAD (Hazard, alkohol a děti).

ČOI: Na závěr školního roku se prodával tvrdý alkohol i pivo mladistvým
Foto: Česká televize
Popisek: ČOI
reklama

ČOI provedla 16 kontrol a ve 12 případech zjistila porušení zákona „o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek“.

Česká obchodní inspekce provedla ve spolupráci s Policií ČR ve dne ch 28. až 29. června 2019 mimořádné kontroly, které probíhaly v 16 provozovnách na území Královehradeckého a Pardubického kraje. Konkrétně se jednalo o provozovny, kde inspektoři předpokládali zvýšený výskyt nezletilých osob, které mohou na závěr školního roku kupovat alkohol. Inspektoři za účasti mladistvých figurantů zkontrolovali 5 restaurací, 2 café bary, 4 provozovny potravin a 3 provozovny stánkového prodeje. Porušení zákona č. 65/2017 Sb., o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek.

„Česká obchodní inspekce pravidelně sleduje dodržování zákona, který mimo jiné zakazuje prodej alkoholu mladistvým. Při kontrolách na závěr tohoto školního roku zaznamenala zvýšený výskyt prodeje a to v 75 % kontrolovaných provozovnách. V 9 případech se jednalo o prodej tvrdého alkoholu a v 7 případech se jednalo o prodej piva. Za porušení zákazu prodeje alkoholu mladistvým může být prodejcům uložena pokuta až do 1 milionu korun,“ říká k výsledkům mimořádné kontrolní akce ředitel Inspektorátu ČOI pro Královehradecký a Pardubický František Švihlík.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Komora daňových poradců: Pozor na nekvalifikované poradce

17:44 Komora daňových poradců: Pozor na nekvalifikované poradce

Na Komoru daňových poradců ČR se obrací veřejnost, která není spokojena s úrovní poskytovaných daňov…