Oproti měsíci říjnu 2016 došlo ke zlepšení o 2,4 procenta. V říjnu totiž nevyhovělo 6 vzorků, konkrétně se jednalo třikrát o motorovou naftu a třikrát benzín. V tomto roce je to již podruhé, kdy ČOI shledala vzorky odebraných pohonných hmot bez závad. Obdobná situace nastala již v červenci 2016.
Cílem kontroly bylo sledování a monitorování jakosti pohonných hmot na čerpacích stanicích na celém území České republiky. Inspektoři odebrali 233 vzorků automobilového benzinu, motorové nafty, LPG a CNG, které byly následně zaslány k laboratorním rozborům.
Výsledky laboratorních testů ukázaly, že v měsíci listopadu vyhověly stanoveným jakostním požadavkům všechny odebrané vzorky.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku


